comScore

Kuzey Kore'nin Avustralya'ya nükleer tehdidi futbola sıçradı

11 Ekim 2017, Çarşamba 20:43
Kuzey Kore'nin Avustralya'ya nükleer tehdidi futbola sıçradı

Kuzey Kore'nin Avustralya'ya nükleer tehdidinden dolayı futbolcuların Kasım ayında oynanacak Asya Şampiyonası maçı öncesinde ülkeye girişleri yasaklandı. 

FutbolArena Dış Haberler - Kuzey Kore'nin Avustralya'ya nükleer saldırı tehdidi futbola da sıçradı. Kuzey Kore haber ajansı KCNA'ya bir Dışişleri Bakanlığı sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Avustralya, ABD'nin peşinden "körü körüne" gitmekle suçlandı.

Kuzey Kore'nin Avustralya'ya söz konusu nükleer tehdidinin ardından U19 Asya Şampiyonası'nda oynanacak olan Avustralya - Kuzey Kore maçı öncesinde Avustralya yetkilileri önemli bir karar aldı. Alınan kararda Kuzey Koreli futbolcuların şehre girmesi yasaklandı. 
Avustralya - Kuzey Kore U19 Asya Şampiyonası maçının bu sebepten ötürü tarafsız sahada oynanması kararlaştırıldı. 
 

Kuzey Kore Avustralya'ya nükleer saldırıda mı bulunacak?


Avustralya Dışişleri Bakanı Julie Bishop'un "Kuzey Kore'nin nükleer silah programı Avustralya için ciddi tehdit." ifadesinin eleştirildiği açıklamada, "Bu tür bir yönetimin dışişleri bakanından güzel sözler duymak oldukça zor. Fakat bir ülkenin dışişleri bakanıysanız, kullandığınız dile dikkat etmeli ve meselenin özü hakkında sağduyulu konuşmalısınız." değerlendirmesinde bulunuldu.

Dünya Futboluyla ilgili tüm gelişmelere Dünyadan Futbol sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.