comScore

Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izle - Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanı çıktı mı?

12 Şubat 2020, Çarşamba 23:27
Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izle - Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanı çıktı mı?

Kuruluş Osman 10. bölüm 12 Şubat 2020 Çarşamba akşamı yayınlandı. Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı olan Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanı merak edilmeye başlandı. Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanını izlemek için detaylar haberimizde.

ATV'de Kuruluş Osman dizisi 12 Şubat 2020 Çarşamba günü 10. bölümüyle ekranlara geldi. Peki Kuruluş Osman dizisi son bölümden sonra Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Osman'ın farklı bir planı vardır. Moğolların Söğüt'e geldiğini öğrenen Osman ne yapacak? Gündüz kurtulabilecek mi? Yannis ve Sofia'yla ittifak arayan Alişar Bey'in yeni hamlesi ne olacak? Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı olan Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanını izlemek için tüm detaylar haberimizde. 
 

Kuruluş Osman dizisi yeni bölüm fragmanı izle


Çarşamba akşamları atv'de ekranlara gelen Kuruluş Osman, yayınlandığı son bölümüyle Tüm Kişiler' de % 12,53 izlenme oranı ve % 27,08 izlenme payı, 20+ABC1'de % 12,83 izlenme oranı ve %28,48 izlenme payı alarak 100 program arasında birinci oldu.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ'a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman'ın dokuzuncu bölümü yine büyük ilgiyle karşılandı.
KURULUŞ OSMAN'DA NELER OLMUŞTU?

Kuruluş Osman'ın bir önceki bölümünde; Alişar Bey'in istekleri ve tavrı Dündar Bey'i küplere bindirirken Alpleri ve obayı da hareketlendirdi. Obasının zora düşmesini göze alamayan Osman, Kalonoz'u öldürdüğü gerekçesiyle Alişar Bey'in mahkemesine çıkmayı kabul etti. Bamsı Bey olanlardan habersiz oğlunun katili Salvador'un gerçek niyetini anlamaya çalışırken; Samsa Çavuş ve alpler, Osman'ı Alişar'ın adamlarının elinden kurtardı. Osman, askerlerden duyduğu Moğollardan gelen altın kervanını vurmakla Samsa Çavuş ve Abdurrahman Çavuş'u görevlendirdi. "Müslüman olarak ölmek istiyorum" diyen Salvador, Bamsı Bey'i ikna etti ve yoldaşı oldu.

Osman, Alişar Bey'in konağına yetişti ve Sofia'nın karşısına Salvador'u şahit çıkardı. Salvador'un Yenipazar baskını emrini Sofia'dan aldığını ve ganimetleri Alişar Bey'e iade edeceğini söylemesiyle Alişar, Sofia'yı tutuklattı. Sofia'nın tutuklanmasıyla dara düşen Yannis, bir sonraki hamlesini Alişar Bey'e Müneccim Abdül kılığında yanaşarak yaptı ve kerametine inandırmayı başardı. Yannis, bir yandan Alişar Bey'i altınları çalanın Kayılar olduğuna inandırırken. diğer yandan Nizamettin'ı kullanarak Sofia'nın kurtulmasını sağladı. Alişar tehdidi nedeniyle obada tedbir alan Dündar Bey, Osman'ı başyardımcısı ilan ederek herkesi şaşırttı. Alişar Bey'e güvenini kaybeden Dündar Bey, Osman'dan kızı Aygül'le evlenmesini istedi. Diğer yanda Şeyh Edebalı'dan kızı Bala Hatun'u kendisi için Alişar Bey, adamların Kayı erlerini gördükleri yerde indirmeleri talimatını verdi. Alişar Bey'in adamlarının tuzağına düşen Gündüz'ün ağır yaralı olarak obaya getirilmesi ortalığı karıştırdı. Gündüz'ün tedavisi için obanın kadınları seferber olurken, Osman ağabeyine saldıranları bulmak için harekete geçti...


 

Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanı ATV


Kuruluş Osman dizisi son bölüm olan Kuruluş Osman 10. bölümün yayınlanmasının ardından Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı olan Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanı merak edilmeye başlandı. Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izle, Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanı izle, Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanını nasıl izlerim? şeklinde arama yapanlar için Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı olan Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanını izlemek için gerekli olan bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN>>>    
KURULUŞ OSMAN DİZİSİNİN KONUSU

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman'dı. Karanlığın içinde ona yol gösteren "aşk" oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını "aşkla" gördü.

Gücünü kılıcından değil, "aşktan" aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını "aşkla" verdi.

72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş'un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, "ilahi aşkla" kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Yapım : Bozdağ Film

Yapımcı : Mehmet Bozdağ

Genel Yönetmen: Metin Günay

Yönetmen : Ahmet Yılmaz – Fethi Bayram

Senaryo : Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Ozan Bodur

FutbolArena Haber Turu (25 Şubat 2020)