comScore

Kuruluş Osman 17. bölüm fragmanı izle 25 Mart Çarşamba (Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı çıktı mı?)

25 Mart 2020, Çarşamba 23:31
Kuruluş Osman 17. bölüm fragmanı izle 25 Mart Çarşamba (Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı çıktı mı?)

Kuruluş Osman dizisi 25 Mart 2020 Çarşamba akşamı 16. bölüm yayınlandıktan sonra Kuruluş Osman 17. bölüm fragmanı en çok aranan konular arasında yer aldı. Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izle ve Kuruluş Osman 17. bölüm fragmanı izle için detaylar haberimizde.

Kuruluş Osman dizisi yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? ATV'de Kuruluş Osman dizisinin 16. bölümü 25 Mart 2020 Çarşamba günü ekranlara geldikten sonra Kuruluş Osman 17. bölüm fragmanı çıktı mı? sorusu popüler oldu. Kuruluş Osman son bölümünde Osman Bey, Dündar'a Moğollarla işbirliği yapmasının bedelini ödetir. Dündar'ın ardından Kayı Obası'nın Beyi kim olacak? Osman Bey tarafından pusuya düşürülen Balgay'ın akıbeti ne olacak? Kuruluş Osman gelecek haftaki bölümünü merak edenler Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izle ve Kuruluş Osman 17. bölüm fragmanı izle aramalarını yapıyor.
 

Kuruluş Osman dizisi Abdurrahman Gazi kimdir?


Abdurrahman Gazi Osmanlı Devletinin kuruluşunda büyük hizmetleri geçmiş bir kumandan, Aydos Kalesi'nin fatihidir. Doğum tarihi ve yeri bilinmemektedir. Ertuğrul Gazi zamanında başlayan devlet hizmetini Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi devirlerinde de devam ettirmiştir.

Osmanlı beyliğinin diğer askeri şahsiyetleri olan Akça Koca, Samsa Çavuş ve Konur Alp, Akyazı, İznik ve İzmit ile meşgul olurken, Abdurrahman Gazi de İstanbul tarafındaki hisarlara akınlar düzenlemiştir. Bursa fethedilinceye kadar, Bizans sınırında uçbeyi olarak hizmetlerde bulundu.
Abdurrahman Gazi 1329 senesinde vefat etmiştir. İsmi Eskişehir yakınında kendi adı ile anılan köyde yaşamakta, mezarıda Samandıra, İstanbul'a baglı Abdurrahman Gazi mahallesinde bulunmaktadır.


 

Kuruluş Osman dizisi son bölüm özet


Dündar Bey vuruluyor!

"Babamın emanetlerini geri alacağız!"

"Töremizi çiğneyip, kahpelik edip, arkamızdan kuyu kazanların hesabını sormadan durmayacağız!" 

"Ben eski toprağım; pusatımı bilemeden uyumam, sonunu bilmediğim yola koyulmam!"

Zöhre Hatun'un itirafı!

"Ertuğrul Gazi'nin vekili, ağabeyim Gündüz'dür!"

Osman Bey gerçeği öğreniyor!
Abdurrahman Gazi'ye hain saldırı!

"Sensizlik beni dağıtır, sensizlik benim yarınla aramda en büyük engeldir!"

"Duam da, sevdam da seninledir!"

"Ya benimlesin, ya da kara toprağın!"
 

Kuruluş Osman dizisi 17. bölüm fragmanı ATV


Kuruluş Osman dizisi 16. bölüm yayınlandıktan sonra Kuruluş Osman dizisi 17. bölüm fragmanı en çok aranan konular arasında yer aldı. Kuruluş Osman dizisi ATV'de yayınlanan bölümüyle nefes kesti. Kuruluş Osman dizisi yeni bölüm fragmanı izle, Kuruluş Osman 17. bölüm fragmanı izle, Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı çıktı mı? gibi soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. Kuruluş Osman dizisi her Çarşamba akşamı ATV'de ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman dizisinin 17. bölüm fragmanını izlemek için aşağıda yer alan linke tıklayabilirsiniz.

KURULUŞ OSMAN 17. BÖLÜM FRAGMANI İZLE

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"