comScore

Kuruluş Osman 16. bölüm fragmanı izle 18 Mart Çarşamba (Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı çıktı mı?)

18 Mart 2020, Çarşamba 23:15
Kuruluş Osman 16. bölüm fragmanı izle 18 Mart Çarşamba (Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı çıktı mı?)

Kuruluş Osman dizisi 18 Mart 2020 Çarşamba akşamı 15. bölüm yayınlandıktan sonra Kuruluş Osman 16. bölüm fragmanı en çok aranan konular arasında yer aldı. Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izle ve Kuruluş Osman 16. bölüm fragmanı izle için detaylar haberimizde.

Kuruluş Osman dizisi yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? ATV'de Kuruluş Osman dizisinin 15. bölümü 18 Mart 2020 Çarşamba günü ekranlara geldikten sonra Kuruluş Osman 16. bölüm fragmanı çıktı mı? sorusu popüler oldu. Kuruluş Osman son bölümünde Balgay'ı tuzağa düşüren Osman Bey, Moğollardan Kayıların intikamını alabilecek mi? Pusuya düşen Balgay'ın akıbeti ne olacak? Osman Bey, Balgay tarafından işkence gören ağabeyi Gündüz Bey'in kurtarabilecek mi? Kuruluş Osman gelecek haftaki bölümünü merak edenler Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izle ve Kuruluş Osman 16. bölüm fragmanı izle aramalarını yapıyor.
 

Kuruluş Osman dizisi Gündüz Bey kimdir?


Gündüz Alp veya Gündüzalp, Osmanlı Beyliği'nin kurucusu olan Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Gazi'nin soyundan olup, çeşitli kaynaklara göre Ertuğrul Gazi'nin babası veya oğludur. Enverî'nin Düstûrnâme-i Enverî adlı eseri ve Karamanlı Mehmed Paşa'ya göre Ertuğrul Gazi'nin babası; Hasan bin Mahmûd el-Bayâtî'nin Câm-ı Cem-Âyîn adlı eseri, Aşıkpaşazade'nin Âşıkpaşazâde Tarihi adlı eseri, ve Neşrî'nin Kitab-ı Cihannüma adlı eserine göre ise Ertuğrul Gazi'nin oğlu ve Osman Gazi'nin kardeşidir.

Doğum tarihi: 1235
Ebeveynler: Ertuğrul Gazi, Halime Hatun

Kardeşleri: Saru Batu Savcı Bey, Osman Gazi

Amcalar: Dündar Bey, Sungurtekin Bey, Gündoğdu Bey, Dündar

Büyükanneler ve büyükbabalar: Süleyman Şah, Hayme Hatun


 

Kuruluş Osman dizisi haberleri


Dizide Osman Gazi'ye hayat veren Burak Özçivit başta olmak üzere oyuncular günlerce dağlık ve ormanlık alanlarda askeri eğitim aldı. Doğal şartlarda kendi barınaklarını inşa eden oyuncular, sularını bulup yemeklerini hazırladılar. Geceleri ikişer saat nöbet tuttular. Ekip kampta, emekli uzman subaylar tarafından komando eğitimi de aldı.

Kuruluş Osman için 300 dönüm arazi üzerinde Kayı Obası, Bizans Kalesi, suni göl ve çevresinde bir şehir ile Türkmen beyliği kasabasından oluşan devasa setler inşa edildi. Kayı Obası dışında, farklı Türk beylikleri için de dört oba kuruldu.

Bizans Kalesi ve şehri, 50 bin metrekarelik arazi üzerine inşa edildi. Surlarının boyu 8 metre, kuleler ise 11 metre uzunluğunda. 20 bin metrekarelik alana ise 800 metre genişliğinde ve 1.60 metre derinliğinde suni göl inşa edilip çevresine şehir kuruldu. Şehir içine pazar yeri, sahil, iskele, dükkanlar ve evler yapıldı.
 

Kuruluş Osman dizisi 16. bölüm fragmanı ATV


Kuruluş Osman dizisi 15. bölüm yayınlandıktan sonra Kuruluş Osman dizisi 16. bölüm fragmanı en çok aranan konular arasında yer aldı. Kuruluş Osman dizisi ATV'de yayınlanan bölümüyle nefes kesti. Kuruluş Osman dizisi yeni bölüm fragmanı izle, Kuruluş Osman 16. bölüm fragmanı izle, Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı çıktı mı? gibi soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. Kuruluş Osman dizisi her Çarşamba akşamı ATV'de ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman dizisinin 16. bölüm fragmanını izlemek için aşağıda yer alan linke tıklayabilirsiniz.

KURULUŞ OSMAN 16. BÖLÜM FRAGMANI İZLE

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"