comScore

Kurtlar Vadisi Vatan filmi gişe rekorları kırdı

13 Ekim 2017, Cuma 00:36
Kurtlar Vadisi Vatan filmi gişe rekorları kırdı

29 Eylül 2017'de vizyona giren Kurtlar Vadisi Vatan filminin gişe sonuçları belli oldu. Necati Şaşmaz, Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak ve Sinem Öztürk'ün başrollerini paylaştığı filmin konusu ile gişe sonuçları dışında dizinin ne zaman başlayacağına dair tüm haberler burada! 

FutbolArena - Kurtlar Vadisi Vatan filmi uzun bir zamanın ardından vizyona girdi ve izleyicilerle buluştu. Uzmanlar ve seyirciler tarafından farklı yorumlar alan Kurtlar Vadisi Vatan'a eleştiriler kadar beğeniler de oldukça fazla. Peki 29 Eylül'de vizyona giren Kurtlar Vadisi Vatan ne kadar izlendi? Gişe sonuçlarına bakıldığında vizyona girdiği haftanın akabinde gişe rakamlarında zirveye yerleşen Kurtlar Vadisi Vatan filminin 10 gün boyunca izlenme sayısı ise oldukça etkileyici. 


Kurtlar Vadisi Vatan ne zaman vizyona girdi?


Kurtlar Vadisi Pusu dizisi 300. bölümüyle Kanal D ekranlarında final yaptıktan sonra geçtiğimiz sezon herhangi bir kanalla anlaşamayınca 1 sezon ara vermişti. Bu süreçte Pana Film hakkında da başlatılan FETÖ soruşturması nedeniyle çalışmalarına ara veren Pana Film hakkında daha sonra takipsizlik kararı çıktı. "Saçmalık Son Buldu." başlığıyla hayranlarına Kurtlar Vadisi Vatan sinema filminin tarihi müjdelendikten sonra Kurtlar Vadisi Vatan 15 Temmuz gecesinde yaşanan olayların perde arkasını anlatan muhteşem bir film ile 29 Eylül 2017'de Vizyona girdi. 
 

Kurtlar Vadisi Vatan ne kadar izlendi?


Vizyonda 15'i yerli 22'si yabancı toplam 37 film gösterilirken, Kurtlar Vadisi Vatan, on günde toplam 462 bin 518 seyirciye ulaşarak vizyondaki ikinci hafta sonunda da liderliğini sürdürdü. Interpress'in Box Office Türkiye'den elde ettiği sonuçlara göre, ilk hafta 233 bin 708 seyirciyle açılışını gerçekleştiren Kurtlar Vadisi Vatan, vizyondaki ikinci hafta sonunda 108 bin 439 biletli seyirci tarafından izlenerek gişe liderliğini devam ettirdi. Kaynak: "Kurtlar Vadisi Vatan" yarım milyona yaklaştı 

 

Kurtlar Vadisi filmi senaryosu ve oyuncuları 


Kurtlar Vadisi Pusu dizisine yıllar önce oyuncu olarak katılan ve daha sonrasında senaryo ekibine dahil olan Cahit Kayaoğlu, Kurtlar Vadisi Vatan filminin konusuyla ilgili bilgiler verdi. Cahit Kayaoğlu, "“Kurtlar Vadisi her zamanki gibi yine ters köşe yaptı. Biz o gece yaşananlarla birlikte bu işin perde arkasını anlatmaya çalıştık. O gece darbe gerçekleşmiş olsaydı bizim sınırımızdan içeriye gireceklerdi. PKK'sı, PYD'si ve DAEŞ'i içeri girecekti. Çok şükür ki bu millet buna izin vermedi. Plan yapanların en büyüğü olan Allah o geceyi bozdu. Bizler bugün burada film izliyorsak o gece şehit olanların sayesinde izledik. "Kurtlar Vadisi Vatan filminde darbenin perde arkasını anlattık. O gece darbe gerçekleşmiş olsaydı PKK'sı, PYD'si ve DAEŞ'i sınırımızdan içeri girecekti." ifadelerini kullandı. 

KURTLAR VADİSİ VATAN OYUNCU KADROSU
Necati Şaşmaz
Sinem Öztürk
Cahit Kayaoğlu
Erhan Ufak
Nezih İşitan
Ertuğrul Şakar
Yücel Erten
Tuncay Beyazıt
Zumre Erturk
İskender Altın
Şenol ipek
Akın Ayvaz
Özcan Özdemir
Esra İşgüzar
Zümre Öztürk

SİNEM ÖZTÜRK: "TÜRK ASKERİNİ OYNAMA ŞANSI HER KADINA VERİLMEZ"

Kurtlar Vadisi Vatan filminin oyuncularından Sinem Öztürk, daha önce Arka Sıradakiler, Huzur Sokağı ve Kiralık Aşk gibi önemli projelerle izleyicinin karşısına çıkmıştı. Kurtlar Vadisi Vatan filminde asker rolünü oynayan Sinem Öztürk bunun için eğitim aldığını söylerken, Habertürk'e verdiği filme nasıl katıldığını anlattı. Sinem Öztürk, "Pana Film ve Kurtlar Vadisi işin içinde olunca kabul ettim. Güçlü kadın rolünü oynamayı da çok istiyordum. Senaryo elime ulaşıp ilk sahneyi okuduğumda ağlamaya başladım. Darbe girişimini de o gün Ankara'da bulunup yakından yaşamış biri olarak beni derinden etkiledi. Türk askerini oynama şansı her kadına verilmez. Benim için gurur verici bir iş oldu." diye konuştu. 


Kurtlar Vadisi dizisi ne zaman başlayacak?


Son olarak Kurtlar Vadisi hayranlarına müjde! Kanal D ekranlarında 300. bölümde sezon finalini yaptıktan sonra yeni bir kanal ile anlaşmayınca geçtiğimiz sezon yayınlanmayan Kurtlar Vadisi Pusu dizisi yeniden ekranlara geliyor. Müjdeyi ise Necati Şaşmaz verdi. Necati Şaşmaz geçtiğimiz günlerde Habertürk TV'de katıldığı programda, "Kurtlar Vadisi dizisi bu sezon yayınlanacak. Ancak önce sinema filminin vizyondan kalkması gerekiyor. Zannediyorum Şubat ayı gibi ekranlarda olacak. Dizinin ismini ise Kurtlar Vadisi Kaos olarak düşünüyoruz." diye konuştu. 

Aktüel gündemle ilgili tüm gelişmelere Aktüel sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"