comScore

Kurban bayramı tatili ne zaman? 2018 Kurban bayramı tatili (Kurban bayramı resmi tatl)

26 Mayıs 2018, Cumartesi 13:44
Kurban bayramı tatili ne zaman? 2018 Kurban bayramı tatili (Kurban bayramı resmi tatl)

Kurban bayramı tatil 2018. Ramazan bayramından sonra gelen kurban bayramının tatil süreci vatandaşlar tarafından büyük merak konusu. Kurban bayramı tatili hakında son dakika gelişmeleri haberimizde.

FutbolArena - Kurban bayramı tatilleri hangi güne denk geliyor? Kurban bayramı tatili bu yıl kaç gün olacak. Vatandaşlar kurban bayramı tatilinin hangi günlere denk geldiğini Google'da araştırmaya başladı. Ramazan bayramından sonra gelecek kurban bayramı tatil günü toplamda 7 gün olacak. İşte 2018 kurban bayramı ve kurban bayramı tatili hangi güne geliyor sorularınızın cevabı haberimizde.


Kurban bayramı tatili hangi günlere denk geliyor?


Kurban Bayramı bu yıl Ağustos aynın ortasına denk geliyor. Hafta sonu tatili ve pazartesi gününe gelen Kurban Bayramı tatilleri toplamda 9 günü buluyor. İşte Kurban Bayramı tarihleri;

KURBAN BAYRAMI TARİHİ VE GÜNLERİ
Arefe : 20 Ağustos (Pazartesi)
Bayramın 1. günü (21 Ağustos Salı)
Bayramın 2. günü (22 Ağustos Çarşamba)
Bayramın 3. günü (23 Ağustos Perşembe)
Bayramın 4. günü (24 Ağustos Cuma)

25 ve 26 Ağustos'un hafta sonuna denk gelmesi ile birlikte vatandaşlar 7 günlük uzun bir tatil hakkına sahip olmuş olacak. 

Kurban Bayramı nedir? Neden Kurban kesilir?


Zilhicce ayının onuncu günü başlayıp dört gün süren ve bu süre içinde, İslam dini gereğince, yoksullara dağıtılmak üzere kurban kesilen dinsel bayram.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"