comScore

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? (2018 kurban Bayramı ne zaman?)

17 Nisan 2018, Salı 15:18
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? (2018 kurban Bayramı ne zaman?)

2018 Kurban Bayramı tatilleri hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramı tatili bu yıl kaç gün olacak? Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Kurban Bayramı tatili yılın hangi gününe denk geliyor soruları Google'da en çok aranan soruların arasında geliyor. Tatile çıkacak vatandaşların en çok aradığı Kurban Bayramı tatili soruları haberimizde.

FutbolArenaKurban Bayramı yaklaştıkça vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı şekilde. Kurban Bayramı tatiine çıkacak vatandaşlar erken rezervasyon ve biletler için Kurban Bayramı tatinin kaç gün olacağını araştırıyor. Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? şekilde Google'da aranan tüm soruların yanıtları haberimizde.


2018 Kurban Bayramı Tatili kaç gün olacak?


Kurban Bayramı bu yıl Ağustos aynın ortasına denk geliyor. Hafta sonu tatili ve pazartesi gününe gelen Kurban Bayramı tatilleri toplamda 9 günü buluyor. İşte Kurban Bayramı tarihleri;

KURBAN BAYRAMI TARİHİ VE GÜNLERİ
Arefe : 20 Ağustos
Pazartesi Kurban Bayramı 1. günü (21 Ağustos Salı)
Pazartesi Kurban Bayramı 2. günü (22 Ağustos Çarşamba)
Pazartesi Kurban Bayramı 3. günü (23 Ağustos Perşembe)
Pazartesi Kurban Bayramı 4. günü (24 Ağustos Cuma)

25 ve 25 Ağustos günlerinin Cumartesi ve Pazar gününe denk geliyor olması nedeni ile Kamu çalışanları toplamda 9 günlük Kurban Bayramı tatili yapma fırsatı bulacak.

Kurban Bayramı nedir? Neden Kurban kesilir?


Zilhicce ayının onuncu günü başlayıp dört gün süren ve bu süre içinde, İslam dini gereğince, yoksullara dağıtılmak üzere kurban kesilen dinsel bayram.

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.