comScore

Kuntz'dan futbolculara: 'Sahada cevap verilir, röportajda değil'

12 Eylül 2023, Salı 18:12
Kuntz'dan futbolculara: 'Sahada cevap verilir, röportajda değil'

Stefan Kuntz, Japonya maçının ardından "Sürekli sorgulanan ben oluyorum. Kimse hocayı korumuyor. En çok canımı acıtan konu da oyuncuların kendileri için %100'ünü vermeye razı değilse bu çok canımı acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir. Röportajlarda değil." dedi. 

FutbolArena - A Milli Takım hazırlık maçında Japonya'ya 4-2 mağlup oldu. 

Maçın ardından Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un açıklamaları gündeme damga vurdu. 
Stefan Kuntz, "Tüm teknik ekibimle birlikte çok fazla efor sarfediyoruz, analizler yapıyoruz. Tek hedefimiz Türk Milli Takımı'nı geliştirmek. Sürekli sorgulanan ben oluyorum. Kimse hocayı korumuyor. En çok canımı acıtan konu da oyuncuların kendileri için %100'ünü vermeye razı değilse bu çok canımı acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir. Röportajlarda değil." ifadelerini kullandı. 
Stefan Kuntz Japonya maçıyla ilgili olarak "İlk yarı çok kötüydük. Japonya'nın geçiş oyunununda tehlikeli olduğunu söylemiştik ve takımla bunları konuştuk, analiz ettik. Ancak 3 golü de böyle yedik. Hatalar yaptık. İkinci yarı hamlelerimizle birlikte daha iyiydik. 3-2'den sonra 3-3 yapabilecek fırsatlarımız da vardı. Maç sonunda istediğim duruma gldim. Maç içinde bazı bulguları, bazı oyuncuları görmek istiyorduk. Bunlarla ilgili daha farklı fikir edindik. Ders çıkarıp daha iyi hazırlanacağız. ulakları tıkamak yerine gözleri açmak daha önemli. Bu maçtan doğru dersleri çıkarıp kendimi Hırvatistan maçına daha iyi hazırlanabilecek durumda hissediyorum." dedi. 

 

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!