comScore

Küme düşen Aston Villa'da sürpriz gelişme - Premier Lig Haberleri

18 Nisan 2016, Pazartesi 18:19
Küme düşen Aston Villa'da sürpriz gelişme - Premier Lig Haberleri

Küme düşen Aston Villa2nın teknik adamlık koltuğu için talipler artttı. David Moyes'un da teknik adamlık için istekli olduğu söylendi.

FutbolArena - Premier Lig'de son maçta Manchester United deplasmanında aldığı 1-0'lık mağlubiyet sonrası resmi olarak lige veda eden Aston Villa'nın teknik adamlık koltuğu için adaylar günden güne artıyor.

Sezona Tim Sherwood yönetiminde giren, Kevin MacDonald'ın geçici olarak göreve geldiği ve Fransız Remi Garde'nin de yalnızca 147 gün görev başında kaldığı Aston Villa'yı sezon sonuna dek geçici olarak Erick Black çalıştıracak.
 
259306-haber
 

David Moyes, Aston Villa ile mi anlaşıyor?


Premier Lig'de sezon genelinde sergilediği isteksiz futbolla sürekli eleştirilen Aston Villa önümüzdeki sezon oldukça çetin çeviz bir lig olan Şampiyona'da mücadele edecek. Ancak buna rağmen 141 senelik bir mazisi olan bu köklü kulübü hem yerel hem de avrupa arenasında eski başarı dolu günlerine geri döndürmek için birçok ünlü isim şimdiden menajerlik koltuğuna aday olduğunu açıkladı. 
Eski golcüleri Dwight Yorke'tan sonra son günlerin en dikkat çeken aday ismi ise David Moyes oldu. 2004-2005 sezonu öncesi küme düşme adayları arasında gösterilmesine rağmen sezonu 4. sırada tamamlayan ve Uefa Şampiyonlar Ligi'ne katılmak adına son bileti kapan Everton'ı yöneten David Moyes, daha sonra ki Manchester United ve Real Sociedad maceralarında hüsrana uğramıştı.
 
259243-haber

52 yaşındaki İskoç teknik adam ile henüz resmi görüşmeler başlamadı ancak bir alt lig olan Şampiyona'da mücadele edecek olan Aston Villa'nın finansal açıdan birtakım kısıtlamalara gidecek olması David Moyes ihtimalini zayıflatıyor. Leicester City'den olaylı bir şekilde ayrılan Nigel Pearson da yine aday teknik adamlar arasında yer alırken, Steve Bruce de yine ismi kulislerde sıkça geçen isimler arasında yer alıyor.
 

Aston Villa önümüzdeki sezon Premier Lig'e yükselebilir mi?


Premier Lig'i 20. sırada yani en dipte bitirerek bir alt lige düşen ekiplerden yalnızca %35'i ertesi sezon yeniden Premier Lig'e yükselebilmiş. Sezonu 20. sırada tamamlayan ekiplerin ertesi sezon bir alt ligde ne yaptığını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz;ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!