comScore

Kulüpte maaş indirimi isyanı! "Biz Messi miyiz?" - Koronavirüs haberleri

30 Mart 2020, Pazartesi 17:54
Kulüpte maaş indirimi isyanı!

Polonya kulübü Jagiellonia'da başkanın futbolcu maaşlarında %50 indirim karar alması takım içinde büyük krize yol açtıç. 

FutbolArena Dış Haberler - Koronavirüs sebebiyle dünya üzerinde liglerin ertelenmesinden doğan ekonomik sorunlar krize yol açmaya devam ediyor. Polonya kulübü Jagiellonia'da kulüp başkanının maaşlarda %50 indirim çağrısı takım içinde krize yol açtı. 

Polonya kulübü Jagiellonia'da kulüp başkanı futbolcuların maaşlarında %50 indirim kararı alırken, oyuncular bu duruma karşı çıkınca takım içinde kriz meydana geldi. 
Jagiellonia kaptanı Romanchuk, oyuncuların %50 maaş indirimini fazla bulduğunu ve bundan dolayı reddettiğini söyledi. Romanchuk yaptığı açıklamada, "Birisi %15'i, birisi %25'e kadar indirim kabul ediyor. Başka bir futbolcu ise hiç kabul etmiyor. Başkanla konuştum. Oyuncuları ikna etmeliyim. Tabi ki bu benim görevim değil ama kaptan olarak bu krizi sonlandırmam gerekiyor. Ben kendimi maaş indirimi konusunda hazırladım fakat başkanın neden oyunculara danışmadan böyle bir karar verdiğini anlamıyorum. dedi. 

FUTBOLCULAR ARASINDA TEPKİ! "BİZ MESSİ MİYİZ?"
Jagiellonia futbolcularının başkanın %50 indirim talebi karşısında, "Biz Messi miyiz? %50 indirim ne demek! %15 veya %25 olabilir ama yarı yarıya kesintiye karşı çıkıyoruz. Üstelik bize sormadan böyle bir karar alınıyor. Bu takımın işçileri biziz." şeklinde ortak bir tepki gösterdiği öğrenildi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"