comScore

Kulüpler Birliği ve Socios.com güçlerini birleştirdi

01 Temmuz 2021, Perşembe 14:50
Kulüpler Birliği ve Socios.com güçlerini birleştirdi

Kulüpler Birliği Vakfı ile spor ve eğlence sektörünün önde gelen blok zinciri sağlayıcısı Socios.com güçlerini birleştirdi.

FutbolArena - Kulüpler Birliği Vakfı, teknoloji ve inovasyon yoluyla Türk futboluna taraftar etkileşimini artırmak için spor ve eğlence sektörünün önde gelen blok zinciri sağlayıcısı Socios.com ile güçlerini birleştirdi. 

Socios'un 40'tan fazla global spor organizasyonu ile dijital alandaki deneyiminden yola çıkarak Türk futboluna ve kulüplere yeni gelir modelleri yaratmak adına başlatılan bu iş birliği kapsamında, futbolumuzun bir yandan teknoloji ve inovasyon dünyasının yeni trendlerine uyum sağlaması, diğer yandan da finansal anlamda sürdürülebilir değer yaratmasını adına çalışmalar yapılacak. 
Kulüpler Birliği, "Taraftar Etkileşim Partneri" olarak konumlanacak Socios ile spor kulüpleri başta olmak üzere futbol ekosistemi içerisinde yer alan bütün aktörler için önümüzdeki günlerde spor ve dijital dünyanın yeni trendlerini konu alan efektif eğitimler ve seminerler organize edecek. Socios, uluslararası spor endüstrisindeki bilgi birikimi ve deneyimi ile  Avrupa'nın dev kulüpleri ile olan iş modellerine benzer modelleri ülkemizde de hayata geçirilmesine destek olacak. 

Her iki kurumun da yöneticilerinin yer alacağı detaylı basın toplantısının net tarihi ise ilerleyen haftalarda spor kamuoyu ile paylaşılacak. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"