comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Krasnodar'ın eski hocasından Advocaat'a tokat gibi cevap!

23 Şubat 2017, Perşembe 00:21
Krasnodar'ın eski hocasından Advocaat'a tokat gibi cevap!

Krasnodar eski teknik direktörü Sergei Tashuyev, Advocaat'ın basın toplantısındaki bir sözüne çarpıcı bir yanıt verdi. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Fenerbahçe'nin Krasnodar'a elenmesinin ardından teknik direktör Dick Advocaat'ın basın toplantısında söylediği "Barcelona da 4-0 kaybedebiliyor. Bazen sizi yenecek daha iyi takımlar vardır." sözleri Rus basınında da yankı uyandırdı. 


Krasnodar eski teknik direktöründen Advocaat'a cevap


Bir dönem Krasnodar'ı çalıştıran teknik direktör Sergei Tashuyev, Advocaat'ın maç sonu basın toplantısında "Bazen sizi yenecek daha iyi takımlar vardır." sözlerine şaşırdığını söylerken, "Krasnodar yükselen bir değer ama Fenerbahçe gibi Şampiyonlar Ligi oynamadı. Bu sezon da kaybettiği oyuncular oldu. Çünkü UEFA kriterleri var. Oyuncu satmak zorundalar. Ben Fenerbahçe'den kalite anlamında daha iyi olduklarını düşünmüyorum. Krasnodar'a turu getiren takım performansı oldu. Advocaat'ın bu sözlerine açıkçası şaşırdım." diye yanıt verdi. 

ADVOCAAT NE DEMİŞTİ?
Hollandalı teknik adam maç sonu basın toplantısında, "Bazen olabiliyor. Mesela Barcelona da 4-0 kaybedebiliyor. Fenerbahçe de kaybedebilir. Bazen sizi yenecek daha iyi takımlar vardır." diye konuşmuştu. 


 

Fenerbahçe - Krasnodar maç sonu muhabirden Advocaat'a gönderme


Fenerbahçe - Krasnodar maçı sornasında basın toplantısında Dick Advocaat'a, "Krasnodar'ın golcüsü Smolov'u nasıl buldunuz? Rusya'da süper star olarak adlandırılıyor." şeklinde bir soru yöneltildi. Hollandalı teknik adam ise "İyi bir oyuncu ama süper star değil. Eğer süper star olsaydı Krasnodar'da oynamazdı. Ya da Fenerbahçe'de..." diye yanıt verdi. 
Hollandalı teknik adamın bu açıklamasıan bir basın muhabiri, "Siz Smolov süper star olsaydı Fenerabahçe'de oynamaz dediniz ama Anelka 26 yaşında bu kulübe geldi, hatırlatayım." diye cevap verdi. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)