comScore

KPSS sonuçları açıklandı! KPSS sınav sonucu sorgulama (KPSS sınav sonucu 2018 TIKLA)

13 Temmuz 2018, Cuma 15:21
KPSS sonuçları açıklandı! KPSS sınav sonucu sorgulama (KPSS sınav sonucu 2018 TIKLA)

KPSS sınav sonucu açıklandı. KPSS sınav sonucunu merak edenler KPSS sınav sonuçları sorgulama ekranına ulaşmak için KPSS sorgu şeklinde aramalar yapmakta. 2018 KPSS sonucunu öğrenmek için haberimizdeki KPSS sınav sonucu sorgulama linkine tıklayarak KPSS sınav sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

KPSS sonucu sorgulama! KPSS sonuçları açıklandı. 2018 KPSS sınav sonuçlarını sorgulamak isteyen kişiler KPSS sorgulama ekranı üzerinden bilgilerini girerek sınav sonuçlarını sorgulayabilirler. KPSS sonucunu öğrenmek için haberimizdeki linke tıklayabilir ve KPSS sınav sonucu sorgulama ekranına giderek sınavda aldığınız puanı sorgulayabilirsiniz.
 

2018 KPSS sonucu sorgulama (KPSS sınav sonucu öğrenme)


ÖSYM'nin sitesinde yer alan duyuru da: "KPSS 2018/1 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 13 Temmuz 2018 tarihinde saat 15.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir." denildi.

KPSS SONUCU SORGULA! TIKLAYIN >>
KAMUYA YERLEŞTİRME YAPILMASI

4.1 Bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

4.2 Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

4.3 Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyindeki kadrolara yerleştirme yapılırken ÖSYM'ce sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu
tercih iptal edilecektir.

4.4 Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların kamu kurum ve kuruluşlarınca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

4.5 Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacaktır.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"