comScore

Koronavirüsten futbola darbe! Hepsi işsiz kaldı

25 Mart 2020, Çarşamba 18:54
Koronavirüsten futbola darbe! Hepsi işsiz kaldı

Koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesi Norveç futboluna büyük darbe vurdu. 

FutbolArena Dış Haberler - Koronavirüs dünya futbolunu ekonomik anlamda sarsamaya devam ediyor. Liglerin ertelenmesi birçok kulübü ekonomik yönden zora sokarken, Norveç kulüplerinde ise birçok futbolcuyla birlikte personel işsiz kaldı. 

Bild'in haberine göre Norveç kulübü Stromsgodset'in 31 yaşındaki Alman futbolcusu Vilsvik'in kulübüyle ilişkisi kesildi. Vilsvik, "Başta büyük bir şok yaşadım. Ancak gazetelerdeki haberlerden sonra bunun olabileceğini anladık." dedi. En az 1 ay ertelenen Norveç Ligi'nde bu yüzden kulüplerin finansal durumları da tam anlamıyla çöküş yaşadı. 
Haugesund, Valerenga, Sandefjord gibi kulüpler neredeyse tüm personelin işine son vermek zorunda kaldı. Norveç Futbol Federasyonu bu konuyla ilgili FIFA ile görüşmlerini yürütüyor. Norveç'te ekonomik krizden dolayı etkilenen kulüplerin başında da en çok şampiyon olan Rosenborg geliyor. Rosenbrorg kulübü de çalışanların çoğunun görevine son verirken, oyunculara da şu anda maaş ödenemiyor. Stromsgodset kulübünün şu an çalışan sayısının 10'u geçmediği, kulübün sadece 1 ay boyunca maaş ödeyebildiği ve sonrasında hiçbir personeline ödeme yapamadığı öğrenildi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)