comScore

Koronavirüs vaka sayısı 2 Nisan 2020! Fahrettin Koca'dan mesaj

02 Nisan 2020, Perşembe 19:50
Koronavirüs vaka sayısı 2 Nisan 2020! Fahrettin Koca'dan mesaj

2 Nisan 2020 Perşembe günü Koronavirüs verileri açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından duyurdu. 

FutbolArena - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2 Nisan 2020 Perşembe günü Koronavirüs verilerini açıkladı. Test sayısına oranla pozitif vakalarda düşüş olduğunu açıklayan Fahrettin Koca, tedbirlere uyma konusunda da sıkı sıkı uyardı. 

2 NİSAN 2020 PERŞEMBE KORONAVİRÜS VERİLERİ
Bugünkü test sayısı: 18.757
Bugünkü vaka sayısı: 2.456
Bugünkü can kaybımız: 79

TOPLAM KORONAVİRÜS VERİLERİ

Toplam test sayımız: 125.556
Toplam vaka sayısı: 18.135
Toplam can kaybımız: 356
Yoğun bakım hasta sayısı: 1.101
İyileşen hasta sayısı: 415
Entübe hasta sayısı: 415

Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Test sayımız düne göre 4.000'in üstünde artış gösterdi. Test sayısına oranla pozitif vaka sayımız ise azaldı. İyileşen 82 yeni hastamız var. Son 24 saat içinde kaybettiğimiz hastaların %82'sinin 60 yaşını aşmış kişiler olması yine dikkat çekici." ifadelerini kullandı. 
 

Koronavirüsten nasıl korunulur? Koronavirüs korunma yolları neler? Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

Koronavirüsün şu anda için herhangi bir ilacı veya aşısı bulunmamakta. Ağır hastalık yaşayan bireylerin destekleyici tedavi almaları gerektiği belirtiliyor. Koronavirüsten korunma yolları arasında yapılacak en önemli maddelerin başında el hijyeni gelmekte. Bu dönemlerde tokalaşmamak, öpüşmemek mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca koronavirüsten korunmak için ellerin sık sık sabunlu suyla yıkanması gerektiği vurgulanıyor. Tek kullanımlık mediller ve el dezenfektanlarıyla elleri sık sık temizlemek gerekiyor. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)