comScore

Koronavirüs nedeniyle 27 yıl aradan sonra gelen şampiyonluk

26 Mayıs 2020, Salı 16:51
Koronavirüs nedeniyle 27 yıl aradan sonra gelen şampiyonluk

Malta Ligi'nde koronavirüs salgını nedeniyle liglerin iptal edilmesiyle birlikte  Floriana, 27 yıl sonra şampiyon ilan edildi.

FutbolArena Dış Haberler - Koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm dünyada liglerin bir bölümü iptal edilirken son olarak Malta Ligi de tescil edildi. Malta'da liglerin tescil edilmesinin ardından lider durumda bulunan Floriana Kulübü, şampiyon ilan edildi. Floriana tam 27 yıl sonra mutlu sona ulaşınca taraftarları sokaklara akın etti. 

27 YIL SONRA TESCİLLE GELEN ŞAMPİYONLUK
Malta'da koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir ara verilen liglerin durumu geçtiğimiz günlerde değerlendirildi. 75 yetkilinin katıldığı toplantı sonucunda tescil kararı alındı. Ligin bitimine 6 hafta kala 3 puan farkla lider durumda bulunan Floriana şampiyon ilan edildi. Bu sonucun ardından Floriana Kulübü tam 27 yıl sonra şampiyonluk sevinci yaşadı. Floriana taraftarları sokaklara akın ederken büyük sevinç yaşadı.

EN YAKIN RAKİPTEN SERT TEPKİ

Floriana'nın en yakın takipçisi olan ve yalnızca 3 puan gerisinde ikinci sırada yer alan Valletta Kulübü alınan karara sert tepki gösterdi ve bunun saha dışı güçler sonucu kazanılmış bir şampiyonluk olduğunu vurguladı. 
Malta'da liglerin tescil edilmesiyle ilgili 45 yetkili tescil kararı isterken, 18 yetkili tescil edilmemesi yönünde oy kullandı.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!