comScore

Koronavirüs futbolu tehdit ediyor

26 Şubat 2020, Çarşamba 12:55
Koronavirüs futbolu tehdit ediyor

Euro 2020 için evsahipliği yapacak ülkelerde virüs için garanti verilemezse şehirler değiştirilecek.

FutbolArena - Tüm dünyada endişe yaratan ve ciddi tedbirler alınmasına sebebiyet veren koronavirüs sporu da durdurma noktasına getirdi. Koronavirüs nedeniyle peş peşe ölümlerin yaşandığı İtalya'da salgın önlemleri giderek sıklaşıyor. Salgının en çok vurduğu bölgelerden birinde bulunan Milano'nun meşhur moda haftası da bundan nasibini aldı. Bir çok ünlü moda evi defilesini seyircisiz yaptı. 

İTALYA'DA 3 MAÇ ERTELENDİ
Bu arada Kuzey bölgelerde görülen vakalar nedeniyle Serie A'nın 26'ncı haftasındaki 6 maçın koronavirüs nedeniyle seyircisiz oynanacağı, 3 maçın da ertelendiği açıklandı. 

Ölümlere sebep olan virüs İtalya'da ayrıca paralimpik yüzme yarışları iptal edildi. Japonya'da ise 15 Mart'a kadar ligler ertelendi. 

Haziran - Temmuz'da oynanacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası Euro2020'e kısa süre kalırken virüs için garanti veremeyen şehirler değiştirilecek. Tokyo'da Temmuz-Ağustos'ta organize edilecek olimpiyatların ise yapılıp yapılamayacağına veya başka ülkeye alınıp alınmayacağına Mayıs ayında Uluslararası Olimpiyat Komitesi karar verecek.

Koronavirüs paniği nedeniyle çok sayıda otel rezervasyonunun iptal edildiği Milano sokaklarında bir sakinlik de göze çarpıyor. Kent halkı, paniğe kapılanlar ve endişe duymadan gündelik hayatına devam edenler arasında ikiye bölünmüş durumda. 

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!