comScore

Korona Virüsü kaç futbolcuya bulaştı? Kimler Korona Virüsü hastası? Korona virüsünden nasıl korunur?

13 Mart 2020, Cuma 21:12
Korona Virüsü kaç futbolcuya bulaştı? Kimler Korona Virüsü hastası? Korona virüsünden nasıl korunur?

Spor dünyasında Koronavirüs hastalığına bulaşan isimlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Şu ana kadar İtalya'dan 6 futbolcuda koronavirüs testleri pozitif çıktı. 

FutbolArena - Korona Virüs spor dünyasını da vurdu. Avrupa ve dünya üzerinde birçok liglerde erteleme kararı alınırken, şu ana kadar Avrupa'da spor dünyasında en fazla İtalya'da koronavirüs vakaları görüldü. Sampdoria kulübü toplam 5 futbolcuya koronavirüs bulaştığını açıkladı. 


Koronavirüs hastalığına bulaşan futbolcular kimler?


Spor dünyasında şu ana kadar toplamda teknik direktör, sporcu, başkan ve yöneticiler olmak üzere kulüplerde 15 kişide koronavirüs testleri pozitif çıktı. İtalya'da 6 futbolcu, Almanya'da 2, İngiltere'de 2, NBA'da ise 2 sporcu koronavirüs hastalığına bulaştı. 

İŞTE SPOR DÜNYASINDA KORONAVİRÜS TESTLERİ POZİTİF ÇIKAN İSİMLER
Rugani
Gabbiadini
Thorsby
La Gumina
Albin Ekdal
Colley
󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Arteta
󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Hudson Odoi
󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Hübers
󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Horn
Thompkins
Gobert
Marinakis 
Mitchell
Ortega (Leganes yöneticisi)
Vlahovic
Fabian Nürnberger 
Luca Kilian

FENERBAHÇELİ FREY'İN TAKIMI NÜRNBERG'DE KORONA VİRÜSÜ

Fenerbahçeli futbolcu Frey'in kiralık olarak giydiği Nürnberg'de, Fabian Nürnberberg'e koronavirüsü bulaştığı açıklandı. Tüm takım 2 hafta boyunca karantinaya alındı. 

DYBALA YALANLANDI

Öte yandan Juventus'ta Rugani'den sonra Dybala'nın da koronavirüse bulaştığı iddia edildikten sonra hem Juventus kulübü, hem de Dybala sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada iddiaları yalanladı. Dybala, sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. 

FUTBOLDA MAÇLARIN ERTELENDİĞİ LİGLER (Tüm profesyonel ligler için geçerli)

İspanya (2 hafta)
İtalya (3 Nisan'a kadar)
İngiltere (Nisan ayına kadar)
Almanya'da bu hafta sonu maçlar oynanacak ardından erteleme kararı uygulanacak. (2 Nisan'a kadar) 
Fransa
Belçika (3 Nisan'a kadar)
Hollanda
Güney Kore
Romanya
Japonya
ABD
İsviçre
Macaristan
Meksika
Gürcistan
İran
Slovakya
Danimarka
Arjantin
Portekiz
Norveç
İrlanda (29 Mart'a kadar ertelendi)
Suudi Arabistan (9 Nisan'a kadar ertelendi)
Almanya
Azerbaycan

 

Koronavirüs korunma yolları neler? Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

Koronavirüsün şu anda için herhangi bir ilacı veya aşısı bulunmamakta. Ağır hastalık yaşayan bireylerin destekleyici tedavi almaları gerektiği belirtiliyor. Koronavirüsten korunma yolları arasında yapılacak en önemli maddelerin başında el hijyeni gelmekte. Bu dönemlerde tokalaşmamak, öpüşmemek mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca koronavirüsten korunmak için ellerin sık sık sabunlu suyla yıkanması gerektiği vurgulanıyor. Tek kullanımlık mediller ve el dezenfektanlarıyla elleri sık sık temizlemek gerekiyor. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!