comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'un kuruluş tarihi değişti

04 Ekim 2016, Salı 10:22
Konyaspor'un kuruluş tarihi değişti

Atiker Konyaspor'da yapılan olağanüstü genel kurulla kulübün kuruş tarihi resmen değiştirildi.

FutbolArena - Atiker Konyaspor'da seçimli olağanüstü genel kurul gerçekleştirildi. Genel kurulda divan başkanlığına Konya ASKF Başkanı Remzi Ay seçildi. Tek listeyle girilen seçimde mevcut başkan Ahmet Şan, yeniden başkanlığa seçildi. Yeni yönetimde 21 isim yer aldı. Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, kulübün gelir-gider tablosunu açıkladı. Mali durum delegeler tarafından ibra edildi.
 
KURULUŞ TARİHİ 1922 OLDU

Atiker Konyaspor'da yapılan olağanüstü genel kurulla kulübün kuruş tarihi resmen değiştirildi. Yeşil-beyazlı ekibin kuruluş tarihi 22 Haziran 1922 olarak değiştirildi. Konya ekibi böylece 94 yıllık kulüp oldu. Anadolu Kartalı 1980 darbesinin izlerini tamamen üzerinden attı. Bilindiği üzere Konya Gençlerbirliği ile Konya İdmanyurdu zorla birleştirildi ve Konyaspor kulübü oluşturuldu.
 
OLACAKSA KONYASPOR ŞAMPİYON OLACAK
Yönetimin oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından konuşan Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, “Birlikte Konyayız” sloganını İstanbul'un Konya'yı kabul edinceye kadar canı gönülden devam edeceğini dile getirdi. Kongreye katılan taraftarlar tarafından konuşması sık sık sloganlarla kesilen Şan, “En başta büyük taraftarımıza teşekkür ediyorum. Sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da farklarını gösterdiler. Gurur duydum. Küfür ve şiddet olmadan taraftar nasıl olunurmuş herkese gösterdiler. İstanbul'da bir maçta tribünlerin yarısı dolduğunda tribünler doldu diyenler gelsin Konya'yı görsün. Bu başarıda emeğiniz çok büyük. Biz olalım olmayalım. Kulübümüzün 100. yılı kaklaşıyor. Neden 2022 yılında Konyaspor şampiyon olmasın. Anadolu'dan tekrar bir şampiyon çıkacaksa bu da Konyaspor olacak” diye konuştu.
 
YÖNETİM KURULU


Ahmet Şan (BAŞKAN)
Ali Akkanat
Fatih Yılmaz
Ömer Korkmaz
Abdullah Şanlı
Mustafa Oral
Ali Karaçayır
Ahmet Baydar
Ali Kaya
Erhan Gökmen
Hüseyin Polat
Celalettin Çakıcı
Sefa Coşkun
Osman Dağ
Ömer Demirhan
Hasan Ali Ünlü
Mustafa Güncü
Mehmet Tosunoğlu
Ömer Zeren
Fatih Tınmaz
Tayfun Yenikaynak

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.