comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'un borcu ne kadar?

05 Ekim 2016, Çarşamba 14:59
Konyaspor'un borcu ne kadar?

Atiker Konyaspor'un geçmiş yıllardan kalan borcu 31 milyon olarak açıklanırken, geçen sezon ise kasanın 8 milyon 700 bin TL olduğu belirtildi  

FutbolArena - Atiker Konyaspor tek liste ile genel kurulunu gerçekleştirdi. Yeşil-beyazlı delegelerin fazla ilgi göstermediği genel kurulda gelir gider tabloları da okundu. Geçen yıllardan kalan borçlar geçtiğimiz sezon azaltılırken, hedef sezon sonunda borçsuz bir Konyaspor. Yeşil-beyazlılarda başarı odaklı gelirle geçen yıl tavan yaparken, bu sezon bu başarı sponsorlukları da etkiledi.
 
KALAN BORÇLAR CAN YAKIYOR

Yeşil-beyazlılarda geçmiş dönemlerden kalan borçlar kamburundan kurtularak, borçsuz bir takım yaratmak isteyen yönetim geçen sezonki mal disiplini sürdürerek, sezon sonunda borç yükünden kurtulmayı hedefliyor. Başkan Şan da hedeflerinin bu yönde olduğunu belirtirken, “Geçmiş yıllardan kalan borç yükünü azaltmaya çalışıyoruz. İlk defa geçen sezon bütçemiz artı verdi. Keşke bizim de Gençlerbirliği gibi kasamızda paramız olsa. Ama bu sezon sonunda borcumuzu sıfırlayacağımızı planlıyoruz. Eğer sezon sonunda sıfırlayamasak bile gelecek sezonun ortasında borçsuz bir Konyaspor olacak” dedi.
 
KALAN BORÇ NE KADAR?
Kongrede gelir gider tablosu da açıklanırken, henüz imzalanmayan sponsorluk görüşmelerinin de olduğuna dikkat çekildi. Özellikle stat ismiyle ilgili çalışmaların devam ettiği belirtilirken, geçmiş dönemden kalan borç yükü de açıklandı. Borcun geçen sezon içinde aşağıya çekildiğine vurgu yapılırken, geçen yıllardan kalan borç yükü 31 milyon 800 bin 546 TL olarak açıklandı. Bu borcun geçen sezondan önceki sezonlardan kaldığı belirtilirken, başarıyla elde edilen gelirlerin ardından rakamın aşağıya çekildiğine vurgu yapıldı.
 
2015-2016'DA KAR ETTİLER

Yönetici Ahmet Baydar'ın açıkladığı rakamlarda geçen sezon elde edilen 66 puan, Türkiye Kupası yarı finali, UEFA Kupası'na doğrudan katılım ve sponsorlukları gelirleri ciddi anlamda etkiledi. Geçen sezon elde edilen başarıyla gelir gider tablosu artıya çıkan yeşil-beyazlılarda bütçe ilk defa artı verdi. Başarının getirdiği gelirlerle kasa 8 milyon 737 bin 215 TL artı verirken, borç yükü de 23 milyon 63 bin 331 TL'ye geriledi. Kulüp mart ayına kadar denk bütçe çıkarırken, sezon sonunda da borcu sıfırlamayı hedefliyor. 

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.