comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'dan TRT'ye tepki

01 Eylül 2016, Perşembe 17:46
Konyaspor'dan TRT'ye tepki

Konyaspor, sadece bir Avrupa maçını yayınlama kararı alan TRT'ye tepki gösterdi.

UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz Atiker Konyaspor, 5 Eylül Perşembe günü Konya'da Shakhtar Donetsk'i ağırlayacak.

Gruptaki ilk maçında Ukrayna temsilcisi ile karşılaşacak olan Konyaspor cephesinden maç öncesi iddialı açıklamalar gelmeye devam ediyor.
Atiker Konyaspor Genel Müdürü Muhammed Ak yaptığı açıklamada "İlk çalışmalarımız başladı. UEFA ile görüşmelerimizde sona yaklaşıldı. Shakhtar Donetsk Kulübünün profesyonelleriyle sürekli görüşüyoruz. Ukrayna temsilcisi 200-250 dolayında taraftar grubuyla geleceğini bize aktardı. İki takımın giyeceği formalara kadar her şey netleşti. İnşallah zeminimiz de o güne kadar yetişir. UEFA Avrupa Ligi H Grubu'nda oynayacağımız Shakhtar Donetsk maçına hazırız." ifadelerini kullandı.

Yayıncı kuruluş TRT'yi eleştiren Ak, "TRT, Atiker Konyaspor'un sadece bir Avrupa maçını yayınlama kararı almış. Yayıncı kuruluşa verilen tepkileri haklı buluyorum, Ben de takımımın maçını TRT'den seyretmek isterim. Taraftarımız son derece haklı. TRT eğer fikrimizi sormuş olsaydı, en azından deplasmandaki maçlarımızın tamamını yayınlamalarını isterdik. Maç yayın haklarını UEFA veriyor. TRT ve Tivibu ortak ihaleye giriyor. Hangi maçlar TRT'den hangi maçlar Tivibu'dan yayınlayacak buna bu iki kuruluşun yönetimi karar veriyor. Bizim kulüp olarak, 'şu şekilde yayın yapın' deme gibi bir durumumuz yok ancak TRT reyting kaygısı olan bir kurum olmamalı. İnsanların kulüplerini izleyebilme gibi bir özgürlüğü var. TRT yönetimi bunu dikkate almalı diye düşünüyorum." yorumunda bulundu.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.