comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'dan TFF'ye Aykut Kocaman cevabı

17 Ocak 2017, Salı 18:11
Konyaspor'dan TFF'ye Aykut Kocaman cevabı

Konyaspor, hakemler için 'Korkaksınız' suçlamasını yineledi.

FutbolArena - Galatasaray 1-0 mağlup oldukları mücadele sonrası hakemlere "Cesur değilsiniz, korkuyorsunuz" dediği için PFDK'ya sevk edilen Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman'a kulüpten destek geldi.
 

Aykut Kocaman neden PFDK'ya sevk edildi?


Konyaspor'un resmi Twtitter hesabı kararın açıklanmasından sonrası TFF'ye göndermede bulundu. Yapılan paylaşımda, "İstiklal Marşımız bile 'Korkma' ile başlar." ifadelerini kullanan Konyaspor, hakemler için 'Korkaksınız' suçlamasını yineledi.

'KORKAKSINIZ'

Aykut Kocaman, 4 kere korkak dediği için Ali Çamdalı'yı oyundan atan hakem Mete Kalkavan hakkında maç sonu sert ifadeler kullanmıştı:
Bein Sports'a verdiği röportajın sonlarına doğru gözlerinin dolduğu görülen Aykut Kocaman, konuşmanın sonunda adeta isyan etmişti.

Kocaman, "Bırakın Galatasaray bizi yensin. Yapmayın bunu! Kendi oyumcumun söylediklerini söylüyorum. Cesur değilsiniz, korkuyorsunuz. Yapmayın artık bunu!" diye konuşmuştu.

"RAKİP OYUNCU KÜFÜR EDİYOR, BİZ İTİRAZDAN ATILIYORUZ"

"İtirazdan kart gördük, nazik bir şekilde yapılıyor ama adam atılıyor. İki maçta toplam 10'a yakın gol pozisyonu ama sonuç yok. İkinci kırmızı kartımızı gördük bu sezon. İlki oyuncumuz çok sevindi diyeydi deplasmandaki maçta. Bugün de itirazdan adam atılıyor, itirazdan. Rakip oyncuların küfürleri var, bizde itirazdan adam atılıyor. Rakibe saygı göstermeye çalışıyoruz. Kaçıncı maç oldu bu, maça damga vuran fahiş hakem hataları oluyor.

"YAN YOLLARI ÖĞRENMEK LAZIM"

"Galatasaray'ı maçta rahatlatan durup dururken oyuncumuzu atan Mete Kalkavan oldu. Biz hakemlere saygı gösteriyoruz ve gösterdiğimiz saygının 10'da birini istiyoruz. Fahiş hatalar oluyor. Çalışıyoruz, çabalıyoruz. Bugün 120 km koşmuşuz. Yaklaşık 25 dk. 10 kişi oynayan takım. Bu kadar çalışan bir grup var ama olmuyor. Olmuyor, olmuyor! Sadece bize değil. Bizim ülkemizin kaderi ya da kadersizliği bu. Doğru çalışarak olmuyor işte. Hep yan yollardan gitmeyi öğrenmek lazım. Çelme takmayı öğrenmek lazım. 

TFF'NİN SEVK AÇIKLAMASI

İşte o gerekçe:

ATİKER KONYASPOR Kulübü teknik sorumlusu AYKUT KOCAMAN'ın aynı müsabaka sonrasında yayınlanan röportajda yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca 17.01.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)