comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor Transfer Haberleri: Transferde gözler Copa America ve EURO 2016'da

02 Haziran 2016, Perşembe 11:22
Konyaspor Transfer Haberleri: Transferde gözler Copa America ve EURO 2016'da

Sezonu 3. sırada tamamlayan Konyaspor, transfer çalışmaları kapsamında Copa America ve EURO 2016'yı yakından takip edecek.

FutbolArena - EURO 2016 ile Copa America'ya sayılı günler kaldı. Futbolseverler dev turnuvaları sabırsızlıkla bekliyor. Ancak bekleyen yalnız futbolseverler değil.
 

Konyaspor'da transferde son durum


Konyaspor da turnuvaları dört gözle takip edecek. Yeşil-beyazlı scout ekibi, turnuvalarda takımın yapısına uyabilecek isimleri göz hapsinde tutacak
 
Yeni sezonda Avrupa futbolunun kulüpler bazında iki numaralı organizasyonu olan UEFA Avrupa Ligi'ne direkt olarak grup aşamasında başlayacak Konyaspor'da transfer harekâtı temkinli bir şekilde devam ediyor. Kadrosunu büyük ölçüde koruyan yeşil-beyazlılar,  yapılacak 3-4 nokta transferle yeni sezona iyi bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Planlaması doğrultusunda nokta transferler için acele etmeyen Konya ekibi, oyuncu arayışlarında da gözlerini düzenlenecek dev turnuvalara çevirdi.
 

Konyaspor, EURO 2016'dan transfer yapacak mı?


2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ve Copa America için sayılı günler kalırken, Konyaspor cephesinde de tüm gözler bu turnuvalarda olacak. Fransa'nın ev sahipliğinde 10 Haziran-10 Temmuz'da düzenlenecek EURO 2016, kulüpler için yeni isimleri de keşfetme arenası olacak. Ancak turnuvadaki oyuncuların piyasa değerinin çok yüksek olması Konyaspor için buradan yapılacak transferi zora sokuyor. Bu anlamda transfer komitesi, genç ve maliyetleri uygun oyuncular üzerinde izlemelerini gerçekleştirecek. Özellikle Baltık ve Balkan ülkelerini takip edecek scout ekibi, Konyaspor'un yapısına uyabilecek sürpriz isimlerin peşinde.
 

Konyaspor, Copa America'dan oyuncu bakacak

 
Scout ekibi, Avrupa Şampiyonası'ndaki piyasanın oldukça yüksek olmasıyla nedeniyle Copa America'yı da yakından takip edecek. 4-27 Haziran'da Amerika Birleşik Devletleri'nin ev sahipliğinde düzenlenecek 2016 Copa America'da Konyaspor için oyuncu analizleri yakından yapılacak. Yeşil-beyazlı ekip, forvet ve diğer alternatif mevkiiler için transferi bu turnuvaların ardından gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Aykut Kocaman'ın da yakından takip edeceği turnuvaların sonunda scout ekibiyle bir toplantı gerçekleştirerek Konyaspor için en uygun transferi netleştirilecek. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.