comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor Transfer Haberleri: Kaleci transferinde son durum

03 Haziran 2016, Cuma 12:23
Konyaspor Transfer Haberleri: Kaleci transferinde son durum

Yeni sezona kadro yapısını güçlendirerek girmek isteyen Konyaspor, yapılacak bir yerli takviyeyle kalesini sağlamlaştıracak. Transferin ardından kalede rekabet yeniden başlayacak.

FutbolArena - Transfer çalışmalarını sürdüren Konyaspor, kaleye takviye yapmak için girişimlere başladı. Kadroda zenginlik oluşturmak adına yapılacak transferde yerli kalecilerle görüşülüyor. Bu konuda acele etmek istemeyen ve yüksek bedellerden kaçınan yeşil-beyazlılar, takım için en uygun görülen bir kaleciyi renklerine bağlamaya çalışacak. Süper lig ekiplerinde oynayan kalecilerle görüşen Konyaspor, anlaşma sağladığı takdirde işi bitirecek.
 

Konyaspor kaleci transferi yapacak mı?


Serkan Kırıtnılı'nın başarılı bir sezonun ardından Konyaspor, 2. kalecisini yerli oyuncu ile tamamlamak istiyor. Bunun için de birçok Süper Lig ekiplerinin kalecilerini takip eden yeşil-beyazlılar, ön plana çıkan birkaç isimle görüşmelerini sıklaştırdı. Konyaspor ile anılan en kuvvetli isim ise Abdülaziz Demircan. Yeşil-beyazlı ekip, bu oyuncunun dışında Osmanlıspor'un kalecisi Hakan Arıkan ve Mersin'in kalecisi Muammer Yıldırım ile görüştüğü öğrenildi. 
 

Konyaspor yabancı kaleci mi transfer edecek?


Konyaspor, olası bir aksilik durumunda ise transferde rotayı yabancı kaleciye çevirecek. Yerli kalecilerin fiyatları konusunda istediği orta yolu bulamaması takdire Konya ekibi, acele davranmayarak kaleci transferinde turnuvaları takip edecek. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"