comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor Transfer Haberleri: Aykut Kocaman'ın önceliği orta saha

16 Haziran 2016, Perşembe 12:47
Konyaspor Transfer Haberleri: Aykut Kocaman'ın önceliği orta saha

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını orta saha planına göre şekillendirmek isteyen Atiker Konyaspor, Holmen'in gidişinin ardından Meha ile Traore'nin durumunun netleşmesini bekliyor.

FutbolArena - Geçtiğimiz yıl önemli işler başaran orta sahanın dağılması Konyaspor'da transferin bu bölgeye yoğunlaşmasını sağladı


Konyaspor'da transfer çalışmaları

 
Geçtiğimiz sezon büyük işler başararak tarihine adını altın harflerle yazdıran Atiker Konyaspor, bu başarıyı yeni sezonda da sürdürmek istiyor. Bu kapsamda kemik kadrosunu koruyan yeşil-beyazlılar, sadece orta sahada bölgesinde düşündüklerini henüz gerçekleştiremedi. Holmen, Traore ve Meha üçlüsünün gidişi yeşil-beyazlı ekipte tüm planları bozdu. Takımın ‘beyni' olarak adlandırılan orta saha mevkiinde bu kayıpları yaşayan Konyaspor, yerini kaliteli ve uyumlu isimlerle doldurabilmek için hummalı bir çalışma yapıyor.
 
Süper Lig'de geçen sezon takımın bütün organizasyonunu en iyi şekilde yapan orta saha kurgusu, herkes tarafından takdir ediliyordu. Gerek skora verdikleri katkı, gerekse top alışverişinde oldukça iyi organize olan Konyaspor'un orta sahası, yeni sezonda aynı şekilde devam edemeyecek. Samuel Holmen'in takımdan ayrılmasıyla birlikte yerini aratmayacak bir oyuncuyu transfer etmek isteyen yönetim, bunun için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak Traore ve Meha'nın durumunun netleşmemesi, bu transferlerin gerçekleşmesini yavaşlatıyor.


Alban Meha, Konyaspor'a geri dönecek mi?


Sezon sonunda Suudi Arabistan'ın Al Nasr Kulübü ile anlaşan Alban Meha'nın durumunda işler karışında Konyaspor da beklemeye geçti. Meha'nın geri dönebilme ihtimalini göz önünde bulunduran yeşil-beyazlı ekip, adımlarını Arnavut oyuncuya göre atacak. Yine aynı şekilde Traore'nin kalıp, kalmayacağı bilinmiyor. Kulübü Karabükspor ile görüşmelerini yapan Konyaspor, oyuncu için teklifini yapmıştı. Yeşil-beyazlı yönetim, olumlu veya olumsuz geri dönüşü bekliyor.
 

Samuel Holmen, Meha ve Traore'nin Konyaspor'a katkısı

 
Holmen'in ardından Meha ve Traore'nin gitmesi ise orta sahanın gücünün azalması anlamına geliyor. Bu anlamda Konyaspor için büyük bir kayıp olabilir. Geçtiğimiz sezon elde edilen başarının mimarlarından olan bu üçlü 16 gollük bir katkı sağlamıştı. Takımın en golcü oyuncusu Traore 7, Holmen 5 ve Meha 4 gol atmıştı. Asistlerde de önemli bir katkı yapan bu üçlü, toplam 8 gol pası verdi. Kaptan Ali Çamdalı ile birlikte iyi bir uyum yakalayan orta saha üçlüsünün bozulması kafaları yeni sezon öncesi karıştırıyor. Özellikle Holmen'in yerine yapılacak transfer merakla bekleniyor.
 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!