comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor Transfer Haberleri: Aykut Kocaman yıldız futbolcu istemiyor

13 Haziran 2016, Pazartesi 13:47
Konyaspor Transfer Haberleri: Aykut Kocaman yıldız futbolcu istemiyor

Transfer sürecini titizlikle sürdüren Atiker Konyaspor, yapılacak takviyeler için Aykut Kocaman'ın raporunu takip ediyor.

FutbolArena - Konyaspor transfer sürecini sakin bir şekilde sürdürüyor. Aykut Kocaman yönetiminde savaşçı bir takım görüntüsü çizen yeşil-beyazlılar, yıldız transferlerin de oldukça uzağında. Bu anlamda genç ve gelecek vaat eden futbolcuların peşinde olan transfer komitesi, yapılacak son takviyeler için de ince eleyip sık dokuyor
 

Konyaspor transferde ne durumda? Aykut Kocaman transferde kimleri istiyor?

 
Şu ana kadar dış transferde 2 oyuncuyu renklerine bağlayan yeşil-beyazlılar, bundan sonraki transfer periyodunda da aynı yolu izleyecek. Yıldız oyuncuya kadrosunda yer vermeyen Aykut Kocaman, mücadele kapasitesi yüksek oyuncular üzerinde duruyor. İsmi duyulmamış genç ve gelecek vaat eden futbolcuları takıma kazandırmanın hesaplarını yapan Kocaman, sistemi bozmayarak da yeni sezona hazır girebilmeyi amaçlıyor. Takım iskeletini korumayı başaran Konyaspor, 1-2 dış transferle de nokta atışını yaparak bu süreci tamamlamayı istiyor.
 

Konyaspor hangi bölgelere transfer yapacak?

 
Yeşil-beyazlı ekibe genç oyuncuları kazandırmaya devam eden Konyaspor, son olarak renklerine bağladığı Deni Milosevic'i örnek olarak gösteriyor. Geçtiğimiz sezon Riad Bajic ve Amir Hadziahmetovic'i transfer eden Kocaman ve ekibi, yeni sezon için bir yatırım daha yaptı. Özellikle Boşnak pazarını yakından takip eden teknik ekip, sisteme uyan ve ileriye dönük bir yatırım olarak gördüğü ismi takıma kazandırdı.
 
Yapılacak forvet ve ön libero mevkileri için acele etmeyen Konyaspor, transfer sürecini oldukça sakin bir şekilde takip edecek. Her transfer dönemi olduğu gibi yeşil-beyazlı taraftarların heyecanlı bir bekleyişi olsa da yıldız ismin takımda yeri olmadığını Kocaman göstermişti. Bu anlamda ismi duyulmamış isimlere yönelen Konya ekibi, son takviyelerini de nokta atışı yaparak gerçekleştirmek istiyor.
 
Konyaspor'un geçtiğimiz sezon önemli isimlerinden birisi olan Samuel Holmen'in Başakşehir ile sözleşme imzalamasının ardından gözler Traore'ye çevrildi. Yeşil-beyazlı ekip Karabükspor ile pazarlık içerisine girdi. Karabük ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Traore, Konyaspor'a dönebilmek için yöneticilerin anlaşmasını bekl
 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.