comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor, Halil İbrahim Sönmez ile uzattı

09 Eylül 2016, Cuma 11:25
Konyaspor, Halil İbrahim Sönmez ile uzattı

Atiker Konyaspor'da, iç transfer görüşmelerinde anlaşma sağlanan 25 yaşındaki Halil İbrahim Sönmez'in sözleşmesini 2 yıl daha uzattı.

FutbolArena - Büyükşehir Belediye Stadyumu içerisinde yer alan kulüp binasında düzenlenen imza töreninde Futbol Şube Sorumlusu Ömer Korkmaz ve Genel Müdür Muhammed Ak da hazır bulundu.

2014-2015 sezonunda takımımıza transfer olan ve bir sezon Anadolu Selçukspor'da kiralık olarak forma giydikten sonra 2015-16 sezonunda yeniden Konyaspor'a dönen 25 yaşındaki Halil İbrahim Sönmez, 2018-19 sezonu sonuna kadar Atiker Konyaspor'a bağlayan resmi sözleşmeyi imzaladı.
Kulüple devam eden sözleşmesini 2 yıl daha uzatan golcü oyuncu Halil İbrahim Sönmez, mutlu olduğunu ve tek düşüncesinin geçen sene yakalanan başarıların devamı için takımımıza katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Açıklamasına "Öncelikle çok mutluyum. Mevcut sözleşmemi 2 sene daha uzatmış bulunmaktayım. Bana destek veren ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" sözleriyle başlayan H.İbrahim Sönmez, "Geçen sene yakaladığımız güzel başarılar vardı, bu sene de o başarıları devam ettirmek dileğiyle sözleşmemi 2 yıl daha uzattık. İnşallah ben takımıma, takımım da bana katkı sağlar ve güzel bir sezon geçiririz" şeklinde görüş belirtti.

UEFA Avrupa Ligi'nin kendileri için farklı bir tecrübe olacağını da sözlerine ekleyen Halil İbrahim Sönmez, "Bizim için yeni bir heyecan, farklı bir deneyim olacaktır. Ben Avrupa Ligi'nden kötü sonuçlarla döneceğimize inanmıyorum. Gerçekten çok iyi hazırlandık bu sene. Bu sene Avrupa Ligi'nde de gruptan çıkmayı deneyeceğiz öncelikli amacımız o. İnşallah hedeflerimize güzel bir şekilde ulaşır güzel bir sezon geçiririz" dedi.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.