comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor Haberleri: Yeşil-Beyazlı ekipte vizyon değişiyor

29 Haziran 2016, Çarşamba 15:55
Konyaspor Haberleri: Yeşil-Beyazlı ekipte vizyon değişiyor

Geride kalan sezonda önemli bir başarıya imza atan Atiker Konyaspor, yeni bir hedef için kollarını sıvadı

FutbolArena - Yeşil-beyazlılarda başarıyı sürdürebilir kılmak için altyapıda önemli atılımlar gerçekleştirilecek. Özellikle Anadolu Selçukspor'un yapısında değişikliğe gitmek isteyen Konyaspor, birkaç sene içerisinde PTT'de bir pilot takım yaratmayı hedefliyor
 

Konyaspor'un pilot takımı kim olacak?

 
Son yıllarda yapılan yatırımlarla büyük yol kat eden Atiker Konyaspor, bundan sonraki süreçte artık vizyonunu değiştirecek. Gerek altyapısıyla gerekse tesisleşme adına tam anlamıyla eksiksiz bir kulüp olma yolunda ilerlemeyi hedefleyen yeşil-beyazlılar, altyapı için büyük bir girişime başlamaya hazırlanıyor.
 

Konyaspor'dan altyapıya yatırım

 
Bu sezon tarihinde ilk kez UEFA Avrupa Ligi'ne gitmeye hazırlanan Konyaspor, büyük bir tecrübe edinecek. Sonraki yıllar için hem ligde üst sıralar için hem de Avrupa'da kalıcı olmak isteyen yeşil-beyazlı ekip, bu anlamda altyapısını da eksiksiz geliştirmek istiyor. Konyaspor'un, Avrupa'ya gitmesiyle birlikte pilot takım Anadolu Selçukspor'da hedef yükseltti.
 
Bugüne kadar Konyaspor'a yeteri kadar oyuncu gönderemeyen Anadolu Selçukspor, artık tam anlamıyla bir pilot takım olacak. Bunun için uzun zamandır girişimlerini sürdüren Konyaspor, yeni bir dönem oluşturmak adına Anadolu Selçukspor'da yönetim değişikliliğine gitme kararı aldı. Gelecek yeni yönetim ile Anadolu Selçukspor artık Konyaspor'a oyuncu yetiştirmek için çalışacak.
 
Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, sezonun ardından Anadolu Selçukspor'un 1-2 sene içerisinde PTT 1. Lig'e yükselme hedefi koyduklarını açıklamıştı. Büyük bir değişim sürecine girmeye hazırlanan pilot takım, birkaç yıl sonra Avrupa'daki sistemi oluşturarak Konyaspor altyapısına örnek bir kulüp olmaya hazırlanıyor. 
 

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.