comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor Haberleri: Seyirci ortalamasında düşüş yaşandı

08 Haziran 2016, Çarşamba 14:02
Konyaspor Haberleri: Seyirci ortalamasında düşüş yaşandı

Büyükşehir Belediye Stadyumu'nun açılmasıyla birlikte Konyaspor'u hemen hemen her iç saha maçında büyük destek veren yeşil-beyazlı taraftarlar, yakalanan başarıda büyük rol oynadı. Ancak geçtiğimiz sezona göre ortalamalarda bir düşüş yaşandığı görüldü

FutbolArena - Yeşil-beyazlı ekip, taraftar ortalamasında Süper Lig'de 4. oldu. Konyaspor, 15 bin 500 seyirci ortalaması ile kendisine 4. sırada yer buldu.
 

Konyaspor taraftarları Süper Lig'de kaçıncı sırada


Anadolu takımları içerisinde en çok taraftar toplayan takım olan Konyaspor, bu başarısında da tüm Türkiye'ye örnek olarak gösteriliyor. Listenin ilk sırasında Fenerbahçe bulunuyor. Sarı-lacivertli ekip maç başına 28 bin 857 ile en çok taraftara oynayan takım oldu. Galatasaray ise 19 bin 466 ile listede ikinci sırada yer alan takım oldu. Şampiyon Beşiktaş ise 18 bin 758 ile 4.sırada yer aldı.


Konyaspor'un seyirci ortalaması


Öte yandan Konyaspor'u takip eden taraftarların geçtiğimiz sezona oranla düşüş yaşadığı görüldü. 2014-2015 sezonunda 18 bin 632 ortalama yakalayan Konyasporlu taraftarlar, bu sezon 15 bin 500 seyirci ortalaması tutturabildi. Yaşanan düşüşün nedeni ise Konyaspor'un maçlarının büyük bir kısmının cumartesi gündüz saatlerinde oyanmış olması. Yeşil-beyazlı taraftarlar, bu duruma karşında TFF'ye rağmen iyi bir istatistik yakaladı. 
 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.