comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Konyaspor - Fenerbahçe maçında yardımcı hakem Cem Satman ile ilgili penaltı iddiası

25 Ekim 2016, Salı 00:28
Konyaspor - Fenerbahçe maçında yardımcı hakem Cem Satman ile ilgili penaltı iddiası

Atiker Konyaspor - Fenerbahçe maçının ardından Ömer Ali Şahiner'in "Penaltıyı Bülent Yıldırım verecekti. Yardımcısı Cem Satman verdirtmedi." açıklamaları ortalığı karıştırdı. 

FutbolArena Detay - Spor Toto Süper Lig'de Atiker Konyapor ile Fenerbahçe maçının ikinci yarısında Skrtel'in eliyle oynadığı pozisyonda Konyasporlu futbolcular penaltı itirazında bulunurken, hakem Bülent Yıldırım devam kararı verdi. 

Karşılaşmanın ardından Konyasporlu Ömer Ali Şahiner, Skrtel'in penaltı pozisyonuyla ilgili "Hakem Bülent Yıldırım penaltıyı gördü ve verecekti. Ancak yardımcı hakem Cem Satman verdirtmedi. O an bunu başka takım arkadaşlarım da gördü. O yüzden Bülent hocaya bir şey demem." ifadelerini kullandı. 
YARDIMCI HAKEM SONRADAN ATANMIŞTI

Hatırlanacağı üzere Atiker Konyaspor - Fenerbahçe maçından önce Ekrem Kan'ın sakatlığından ötürü yardımcı hakem değiştirilmişti ve müsabakaya Cem Satman atanmıştı. 

Ömer Ali Şahiner'in, Fenerbahçe maçında penaltıyı Bülent Yıldırım'ın vereceğini, yan hakem Cem Satman'ın verdirtmediğini söylemesi üzerine akıllarda soru işareti oluşturdu. 

RIDVAN DİLMEN: "ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK."

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ise maç sonu Ömer Ali Şahiner'in açıklamalarıyla ilgili, "Bülent Yıldırım eğer öyle bir şey yaptıysa özrü kabahatinden büyük. Yan hakemini satmış resmen. Pozisyon bence de penaltı ama böyle bir uygulama olmaz, tuhaf yani." dedi. 

TFF'den yapılan açıklama:
 

Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu 8. haftasında 24.10.2016 günü saat 20.00'de oynanacak olan Atiker Konyaspor - Fenerbahçe A.Ş. karşılaşmasının yardımcı hakemi değiştirildi.

Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda oynanacak olan müsabakanın yardımcı hakemi Ekrem Kan'ın kasığındaki sakatlık nedeniyle Merkez Hakem Kurulu, karşılaşmaya yardımcı hakem olarak FIFA Yardımcı Hakemi M. Cem Satman'ı atadı

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.