comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor, Aykut Kocaman iddialarına yanıt verdi

20 Şubat 2017, Pazartesi 18:48
Konyaspor, Aykut Kocaman iddialarına yanıt verdi

Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı Celalettin Çakıcı, yayınlanan yazıda anlam bozukluğu olduğunu iddia etti.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekibi Konyaspor, kulübün teknik direktör Aykut Kocaman hakkında yayınladığı açıklamayla kriz yarattı.

Resmi sitedeki yazıda "Bugün geldiğimiz noktada, teknik direktörümüzün bazı tedbirleri alma gereksinimi doğmuştur ve en kısa sürede bu tedbirleri alacağına inanıyoruz." sözleri Aykut Kocaman'a muhtıra olarak yorumlandı.
 

Aykut Kocaman Konyaspor'dan ayrılacak mı?


İhlas Haber Ajansı'na konuşan Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı Celalettin Çakıcı yazıda anlam bozukluğu olduğunu iddia etti.
Çakıcı açıklamasında, "Hocamıza gözdağı verdiğimizi söyleyenler oldu. Böyle bir şey olabilir mi? Hocamız istesin, şehrin anahtarını veririz. Birçok kişi şu anda hocamıza ve bize vurmak için hazır bekleyip konuları farklı yerlere çekiyorlar. Gençlerbirliği maçının ardından hocamız bizzat takımdaki sorunları kendisinin çözeceğini belirtti. Aykut Hoca, yönetimsel anlamda bizim yapacağımız herhangi bir şey olmadığını söyledi. Gerekli toparlamayı da kendisinin yapacağını belirtti. Bazı yönetimler, hocanın bilgisi yokken futbolcuyu kadro dışı bırakır, para cezası verir. Hoca da o zaman 'benim arkamdan iş çeviriyorlar' der. Ama bizim yaptığımız açıklama, tamamen hocamızın arkasında olduğumuzu gösteren açıklama. Açıklamada kullanılan 'Teknik direktörümüzün bazı tedbirleri alma gereksinimi doğmuştur' cümlesi başka noktalara çekildi. Zaten bu gereksinimleri, Aykut Hoca kendisi bize söyledi. Bu doğrultuda yapılan açıklama, farklı bir boyut kazandı." diye konuştu.

'ŞEHRİN ANAHTARINI BİLE VERİRİZ'

Sözlerinin devamında duydukları güveni vurgulayan Çakıcı, "Hocamızla bir problemimiz varmış gibi lanse ediliyor. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Hocamız desin ki; 'Ömür boyu kalmak istiyorum', biz hemen 'Tamam' deriz, kendisine şehrin anahtarını teslim ederiz. Bizim hem ligde hem de kupada hedeflerimiz var. Bunun arefesinde bizim hocaya gözdağı vermemiz gibi bir durum söz konusu bile olamaz. Zaten ilk açıklamada yapılan anlam bozukluğunun ortaya çıkmasının ardından bir açıklama daha yaptık. Amacımız bu anlam bozukluğunu gidermekti. Ama bazı kesimler, en ufak boşlukta hem hocaya hem yönetime vurmak için hazırda bekliyor. Bunun da önüne geçemiyorsunuz. Tekrar söylüyorum, Aykut Hoca'ya yönetim olarak, Konya olarak güvenimiz tamdır. Takımdaki dalgalanmayı da kendisi, alacağı önlemlerle giderecektir ve tekrar çıkışa geçmemizi sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)