comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor - Antalyaspor maçında olaylar çıktı

12 Şubat 2017, Pazar 23:54
Konyaspor - Antalyaspor maçında olaylar çıktı

Konyaspor - Antalyaspor maçı öncesi iki takım taraftarları arasında büyük olaylar çıktı. 

FutbolArena - Konyaspor ile Antalyaspor taraftarları arasında olay çıktı. İki takım taraftarları maç öncesinde Konya'da tatsız olaylar yaşandı. 


Konyaspor - Antalyaspor maçında taraftarlar arasında çıkan olaylar


Ligin ilk yarısında Antalyaspor ile Konyaspor arasında oynanan maçta yaşanan gerginlik, Konya'daki müsabakaya da taşındı.

Maç öncesi iki takım taraftarları arasında stat dışında olaylar çıktı. İki takım taraftarları birlerine yabancı madde, taş ve patlayıcı madde fırlattı. Taşları biten taraftarlar bu kez kar topu fırlatmaya başladı. 
Polis ekiplerinin araya girmesiyle Konyaspor ve Antalyaspor taraftarları birbirlerinen uzaklaştı. Olayların ardından sözlü sataşmalar ise devam etti. 

BİR POLİSİN BAŞI YARALANDI
 

Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında Atiker Konyaspor ile Antalyaspor arasındaki maçı öncesi iki takım taraftarı arasında yaşanan gerginlikte bir polis başından yaralandı.

Konya Büyükşehir Belediye Stadı çevresinde Atiker Konyaspor ile Antalyaspor taraftarları arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Taraftarları yatıştırmaya çalışırken başına isabet eden sert bir cisimle yaralanan polis, hastaneye kaldırıldı. 


Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk Konyaspor maçında çıkan olayları anlattı


Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk maçın ardından yaptığı açıklamada, "Takım muhteşem özverili oynadı. Futbolu geçiyorsun, olmaması gereken şeyler bunlar. Türk futbolunda ne yanlış diyorsak, şu Avrupa'nın herhangi bir yerinde oluyor mu, olmuyor. Bunu başlatacak, tetikleyecek bir reaksiyon da yok. Yan localardan da ön taraftan da geldi taraftarlar saldırdılar. Fiziksel olarak saldırıya uğradık. 10-15 kişi civarında. Kim olduğu belli bu insanları dışlamadan olmaz. Ömür boyu yasak getireceksin, alacaksın, içeri atacaksın. Adam fiziksel saldırıyor, çocuklar eşlerimiz var." diye konuştu. 

"ANAMIZA BABAMIZA SÖYLENMEYEN KALMADI."

"Nasıl tahrik olabilir. Zaten anamıza, babamıza söylenmeyen kalmadı. Küfür edilince geriliyorsun, geri duruyorsun. Yönetim kurulumuz hep geride durdu, ama fiziksel olarak saldırıldı. Tahrik varsa öbür taraftan var. Orada kendimize ayrılmış bölüm var ve taciz ediliyorsun. Sözle de fiziksel olarak da taciz var. Bunlar çok yanlış" 

KONYASPOR BAŞKANI AHMET ŞAN: "TEK TARAFLI DEĞİL."

"Ne olduysa tek taraflı değildir, bu olaylar. Ben tam vakıf değilim. Maç öncesinde yöneticilerle yemek yedik. Her şey çok güzeldi. Taraftarlarla nasıl bir şeye girildi, bilmiyorum. Sonra yönetici locasına gittiğimizde olay sona ermek üzereydi. Bir taraftarla başkan niye kavga yapar. Localar kapısı kilitlenebilen, tamamen etrafı izole bir yer. Tek taraflı, taraftarla yüz göz olursan, sonucu da bu dur. İstenmeyen olaylar. Biz sürekli bundan kaçınalım istiyoruz. Niye sen o işin içindesin, önce onu sorgulamak lazım."


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)