comScore

Konya seçim sonuçları CANLI - Konya Cumhurbaşkanlığı oy oranı 2018 İZLE

24 Haziran 2018, Pazar 17:03
Konya seçim sonuçları CANLI - Konya Cumhurbaşkanlığı oy oranı 2018 İZLE

Konya seçim sonuçları açıklandı mı? Konya seçimlerinde hangi parti önde çıktı? Konya Cumhurbaşkanlığı seçiminde önde olan aday hangisi? Konya seçim sonuçlarını canlı olarak takip edebilir miyim? Konya seçim sonuçları canlı izle seçeneği haberimizde mevcut. Konya seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan kaç oy aldı? Muharrem İnce Konya seçimlerinde oy oranı kaç oldu? Meral Akşener Konya oy oranı, Selahattin Demirtaş Konya oy oranı kaç? Son dakika seçim sonuçları 2018 haberimizde.

Konya seçim sonuçları! 2018 Konya seçim sonuçları belli oldu mu? Konya seçimlerinde hangi parti daha çok oy aldı? Ak Parti seçimlerde Konya özeline ne kadar oy aldı? Konya CHP seçim sonuçları 2018 ne oldu? Konya seçim sonuçlarını canlı izle olarak arayan vatandaşlar için Konya canlı seçim sonuçlarını sizlere hazırladık. 24 Haziran seçimlerinde kazanan parti hangisi oldu? Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Demirören Haber Ajansı, FOX TV ve Halk TV gibi platformlar üzerinden Konya seçim sonuçlarını canlı olarak takip edebilirsiniz. 
 

Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak için kaç oy almak gerekiyor?


Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6 aday yarışacak. Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Selahattin Demirtaş, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek seçimleri kazanabilmek için aday oldular. 27. dönem Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yurt içinde toplam 56 milyon 342 bin 263 kişi oy kullanabilecek. Seçimi kazanabilmek için bir adayın ilk turda yüzde 50 oyun üzerinde oy alması gerekiyor. Eğer böyle bir durum gerçekleşmezse seçimler 2. tura kalacak. Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri ise 8 Temmuz'da yapılacak ve vatandaşlar bir kez daha sandığa gidecek.

SAYFA SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR!
 

2018 Konya seçim sonuçları - Konya seçimlerinde kim önde? (Konya seçimi kim kazandı?)


24 Haziran 2018 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hangi aday ve parti önde çıktı Konya seçim sonuçlarını öğenmek isteyen vatandaşlar haberimizi okuyarak Konya seçimleri 2018 sonuçlarını rahatlıkla takip edebilirler. 
Seçim sonuçları açıklandığı anda sonuçlar aşağıda olacak.

KONYA SEÇİM SONUÇLARI 2018

AK Parti: 
CHP: 
MHP: 
HDP: 
İyi Parti: 
Saadet Partisi:KONYA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUCU

Recep Tayyip Erdoğan: 
Muharrem İnce: 
Meral Akşener: 
Selahattin Demirtaş: 
Temel Karamollaoğlu:
Doğu Perinçek: SEÇİM SONUÇLARI 2018 ANADOLU AJANSI CANLI TAKİP

SEÇİM SONUÇLARI 2018 İHLAS HABER AJANSI CANLI TAKİP

SEÇİM SONUÇLARI 2018 DEMİRÖREN HABER AJANSI CANLI TAKİP

SEÇİM SONUÇLARI 2018 FOX TV CANLI TAKİP


Konya seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak? (24 Haziran seçimleri)


Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Türkiye'de bugün yapılan seçim için 60 ülkedeki 123 temsilcilikte kullanılan ve tamamı Türkiye'ye getirilen oyların saklandığı ATO Kongre Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Güven, yurt dışı oyların da Türkiye'deki sandıklarla saat 17.00 itibarıyla açılacağını hatırlatarak, “İnşallah akşam da sağlıklı bir şekilde sonuçları açıklarız. Geçen seçimlerde aşağı yukarı saat 23.00 civarında açıkladık. Yine ümidimiz saat 24.00'ten önce açıklamak." dedi.

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)