comScore

Konut Kredisi ne kadar? Ziraat Bankası konut kredisi son dakika kararı

10 Mayıs 2018, Perşembe 12:20
Konut Kredisi ne kadar? Ziraat Bankası konut kredisi son dakika kararı

Konut kredisi faiz oranları düştü mü? Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ne oldu? Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Konut kredisi almak isteyenler için son dakika haberi.

Konut kredisi faiz oranlarında son dakika değişikliği yaşanıyor. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranını ne kadar yaptı? Ziraat Bankası güncel konut kredisi faiz oranları haberimizde. Ziraat Bankası'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre 10 yıllık çekilen konut kredilerinin faiz oranları ne kadar oldu? Son dakika konut kredisi faiz oranları haberlerini derledik. 
 

Ziraat Bankası konuk kredisi faiz oranı (10 Mayıs 2018)


Hükümet tarafından bankaların faiz oranlarının düşürülmesi konusunda yapılan çağrıya ilk yanıt Ziraat Bankası'ndan geldi. Ziraat Bankası, 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinde faiz oranının yüzde 0.98'e çekildiğini açıkladı. 

Ziraat Bankası'nda konut kredi faizleri yüzde 1.23 seviyesindeydi. 
 

Ziraat Bankası faiz açıklaması 2018 (Konut kredisi faiz oranları ne oldu?)


Bankadan yapılan açıklamada, "Ziraat Bankası konut piyasasında özellikle son 3 yılda gösterdiği güçlü büyüme performansı sayesinde pazar payını sürekli büyüterek 2018 yılı ilk çeyreği sonu itibariyle yaklaşık yüzde 25 seviyesine ulaştırmıştır.
Yaklaşık 200 milyar TL büyüklüğe sahip konut kredisi piyasasında; 2016 ve 2017 yıllarında sağlanan büyümenin yaklaşık yüzde 50'si Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilmiş olup, 2018 yılının ilk çeyreğinde de aynı trendin devam ettiği görülmektedir.

Geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası, bugün öncü bir adım daha atarak 11.05.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde; 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık %0,98 olarak belirlemiştir." denildi.  

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"