comScore

Konut kredisi faiz oranları ne kadar? Konut kredisi faiz oranları düştü mü? (Ziraat Bankası konut kredisi 2018)

10 Mayıs 2018, Perşembe 14:46
Konut kredisi faiz oranları ne kadar? Konut kredisi faiz oranları düştü mü? (Ziraat Bankası konut kredisi 2018)

Konut sahibi olmayan isteyenler müjde! Konut kredi faizleri düştü. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamanın ardından konut kredi faizinin düştüğü belirtildi. Bu gelişmelerin ardından konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? sorusuyla birlikte kredi hesaplama ve yeni, güncel konut kredi faiz oranlarını araştırmaya başladı. Konut kredisi faiz oranlarına dair bilmeniz gereken tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Ziraat Bankası konut kredi faizlerini indirdikten sonra konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar harekete geçti. Ziraat Bankası'nın konut kredi faizini düşürmesinin ardından konut sahibi olmak isteyen vatnadaşlar konut kredi faizlerini 2018 konut kredi faiz miktarlarını aramaya başladı. 2018 konut kredi faizi ve Ziraat Bankası'nın faizleri yüzde kaça düşürdüğüne dair detayları öğrenmek için haberimize göz atabilirsiniz. Konut kredisi faiz oranları ve 2018 son dakika konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? sorularına yanıt arayanlar için tüm gelişmeler haberimizin devamında. 

Ziraat Bankası'ndan son dakika açıklaması geldi. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada 11 Mayıs 2018'den itibaren geçerli olmak üzere daha önceden 500 bin TL'ye olan konut kredilerindeki faziler aylık %0.98 olarak belirlendi. Bu gelişmenin ardından konut kredi faizleri ne kadar? diye araştırmaya başlayan konut sahibi olmak isteyen vatadanşalrımız için, Ziraat Bankası Konut kredi faizlerini düşürmesiyle alakalı olarak resmi bir açıklama yayınladı. 


ZİRAAT BANKASI'NDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE

Uyguladığı fiyatlama politikasıyla, başta düşük ve orta gelir grubunda yer alan müşteriler olmak üzere farklı özellikteki müşterilerin konut alımı için ihtiyaç duyduğu finansmana erişim sağlanması, bankanın iş modelinde öncelikli olarak yer almaktadır. Bu anlayışla, Ziraat Bankası konut piyasasında özellikle son 3 yılda gösterdiği güçlü büyüme performansı sayesinde pazar payını sürekli büyüterek 2018 yılı ilk çeyreği sonu itibariyle yaklaşık %25 seviyesine ulaştırmıştır. Yaklaşık 200 milyar TL büyüklüğe sahip konut kredisi piyasasında, 2016 ve 2017 yıllarında sağlanan büyümenin yaklaşık %50'si Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilmiş olup, 2018 yılının ilk çeyreğinde de aynı trendin devam ettiği görülmektedir. Geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası, bugün öncü bir adım daha atarak 11.05.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde, 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık %0,98 olarak belirlemiştir."


Konut kredi faizi haberleri (2018)


Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamanın ardından konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız, konut kredi faizleri ne kadar oldu? sorusuna yanıt aramaya başladı. Bazı kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, Ziraat Bankası'nın açıklamasının ardından "Düşük bir faiz oranı olacak. Yüzde 1 civarı olacak. Yüzde 1'in altında bir rakam da belirlenebilir ancak henüz belirlenmedi. Şu anda üzerinde çalışılıyor ifadelerini kullandı. 


Kredi hesaplaması nasıl yapılır?


Hesapkurdu ile konut kredisi başvurusu yaptığınızda, bankalar 1 iş günü içinde size dönüş yapar ve belgeleriniz hazırsa aynı gün içinde konut krediniz onaylanır. Tüm kredi aşamalarınız sistemimiz ve çağrı merkezimiz üzerinden takip edilir. Konut kredisi başvurunuz onaylandıktan sonra ise ekspertiz ve tapu işlemleriniz ortalama 4 iş günü sürer.

AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN>>>

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"