comScore

Komite toplanıyor! La Liga CoronaVirüs nedeniyle ertelenebilir

11 Mart 2020, Çarşamba 19:41
Komite toplanıyor! La Liga CoronaVirüs nedeniyle ertelenebilir

İspanya'da Federasyon yetkilileri, La Liga ve futbolcular derneği üyeleri liglerin ertelenip ertelenmeyeceği konusunu görüşmek üzere bir araya gelecek. 

FutbolArena Dış Haberler - CoronaVirüs hastalığının Avrupa'ya hızla yayılmasının ardından Avrupa'da birçok liglerde erteleme ve seyircisiz oynama kararı alındı. Son olarak İspanya'da da La Liga'nın ertelenmesi söz konusu. 

İspanyol basınındaki haberlere göre, Sağlık Bakanlığı ve Hükümet bu konuyla ilgili çalışmalarını yürütüyor. Futbolcular derneği temsilcileri ve yetkililer bu konuyu konuşmak üzere bir araya gelecek. Özellikle futbolcu sendikaları insan sağlığını tehdit eden bu hastalığın karşısında maçların oynanmasının büyük risk olduğunu açıklamalarının ardından, İspanya'da liglerin ertelenmesi gündeme geldi. 
İspanya'da 3. lig maçlarının ertelenmesi üzerine La Liga ve 2. ligin de ertelenmesi isteniyor. 3. lig maçlarının ertelenmesi üzerine Real Madrid futbolcusu Carvajal, "La Liga ve 2. liglerdeki futbolcuların, teknik direktörlerin virüse karşı bağışıklığı mı var?" şeklinde konuştu. 

Gazeteci Balage, yakın zamanda İspanya'da tüm liglerin geçici olarak ertelenebileceğini söyledi. Balage, "Önümüzdeki saatlerde Federasyon, La Liga ve futbolcular sendikası liglerin ertelenip ertelenmemesi konusunda bir araya gelecek." dedi. Komite özellikle hastalığın 2 binden fazla kişiye bulaşması nedeniyle durumun ciddiyetinin farkına varılması gerektiğini vurguladı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"