comScore

Kolonya esnafı 2 günlük hasılatı Balıkesirspor'a bağışladı

19 Eylül 2016, Pazartesi 23:44
Kolonya esnafı 2 günlük hasılatı Balıkesirspor'a bağışladı

Maaşları ödeyemeyen Balıkesirspor'a, Balıkesir esnafından destek geldi.

FutbolArena - Maddi darboğaz içinde bulunan Türkiye 1.lig ekiplerinden Balıkesirspor şehrin önde gelen iş adamları ve taraftarlara yardım çağrısında bulunmuştu.

Ekonomik anlamda büyük sıkıntılar yaşayan ve oyuncularının maaşlarını dahi ödeyemeyen Balıkesirspor'a, Balıkesir esnafından destek geldi. Kolonya dükkanı işleten esnaf Feyzullah Saçar 2 günlük hasılatının tamamını Balıkesirspor'a bağışlayacağını söyledi.
Konu hakkında açıklama yapan Balıkesir esnafı Feyzullah Saçar “Balıkesir'de 15 seneden beri kolonyacılık yapmaktayım. Balıkesirspor en büyük sevdam, sürekli içeride dışarıda maçlarını elimden geldiğince takip ederim, galibiyeti ile sevinir, mağlubiyeti ile üzülürüm. Balkesin peşinden Yalova'ya kadar gidip maç seyrettik, amatörden çıkışına şahit olmuştum. Balıkesirspor'un durumu malum ortada. Balıkesirspor'un canlanması için böyle bir kampanya yapmıştım. Ben de kendimce takımıma sahip çıkmak için böyle bir kampanya kararı verdim ve başlattım. Bu kampanyayı daha önce yerel bir televizyonda seyretmiştim ve beni çok etkiledi. Ben de neden Balkesim için yapmayayım dedim. Çorbada bizim de tuzumuz olsun istedim ve karınca kararınca yardımcı olmak istedim. Benden yola çıkarak Balıkesir esnafı da biraz hareketlenmesini amaçladım, inşallah iyi olur. Pazartesi ve salı günü topladığım 2 günlük hasılatın tamamını Balıkesirspor'a vereceğim. Balıkesir'de esnafın ve halkın biraz canlanması ve olaya sahip çıkmasını istiyorum. Bu kontör işi zor oluyor herkes aynı hattı kullanmıyor bence . Allah'ım hayırlara vesile etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.