comScore

Köln Köln

Köln'de koronavirüs şoku! 3 futbolcu pozitif

01 Mayıs 2020, Cuma 22:25
Köln'de koronavirüs şoku! 3 futbolcu pozitif

Almanya Bundesliga takımlarından Köln'e 3 futbolcudan kötü haber geldi.

FutbolArena - Koronavirüsle mücadele ederken, ligleri başlatmata hazırlanan Almanya'da üzücü bir gelişme yaşandı. Almanya Bundesliga ekiplerinden Köln, 3 futbolcusunun korona virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.
 

Köln'de koronavirüs pozitif çıkan futbolcular


Almanya Bundesliga takımlarından Köln'e 3 futbolcudan kötü haber geldi. Alman ekibinden yapılan açıklamada perşembe günü futbolcular, teknik heyet ve personele uygulanan korona virüs testleri sonucu 3 futbolcunun hastalığa yakalandığı belirtildi.

Test sonuçları pozitif çıkan söz konusu futbolcuların karantinaya alındığı ifade edilirken, takımın 6 Nisan'da bu yana sürdürdüğü antrenmanlara devam edeceği aktarıldı.
"SONUCU NEGATİF ÇIKANLAR SAHAYA ÇIKSIN"

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cem Tınaz, salgının etkisiyle Avrupa'nın beş büyük ligindeki toplam zararın 3,5 milyar Euro (26.6 milyar TL) düzeyinde olabileceğini gösterdiğini aktardı. Tınaz, Almanya Ligi için mayıs ayında uygulamaya geçmesi planlanan yeni bir modelin uygulanabileceğini ifade etti. Tınaz, Almanya Bundesliga'da müsabaka oynayacak her oyuncuya maç öncesi test yapılmasının, pozitif çıkanların karantinaya alınıp sonucu negatif çıkanların ise sahaya çıkmasının gündemde olduğunu belirtti. (İHA)

Son dakika Almanya Bundesliga Haberleri FutbolArena'da.

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!