comScore

Köln Köln

Köln, Galatasaray'ın istediği Anthony Modeste'yi transfer etti

17 Kasım 2018, Cumartesi 22:21
Köln, Galatasaray'ın istediği Anthony Modeste'yi transfer etti

Köln, eski yıldızı Anthony Modeste'yi resmen transfer etti.

FutbolArena - Galatasaray'ın yaz transfer döneminde peşinden koştuğu Anthony Modeste, Çin kulübü ile arasındaki problemi çözdü ve Köln'e resmen imzayı attı. 


Anthony Modeste Köln'e transfer oldu


Köln'ün U23 takımı ile bir süredir antrenmanlara çıkan Anthony Modeste, yaz transfer döneminde tartışmalı bir şekilde sözleşmesini tek taraflı fesh etmiş ve Çin'den ayrılmıştı. 

Köln'ün eski golcüsü Modeste, Köln ile Çin Kulübü arasındaki anlaşma sonrasında resmen Köln'e imza attı. Modeste boşta olduğu için hemen oynamaya başlayacak. 
Modeste imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, "Çok mutluyum. Çin'den dönüşümde Köln kulübü bana muazzam yardımcı oldu. Bana olan bu destek ve güvene karşılık vermek için çok çalışacağım. Köln'ün başarılı olması için üzerime düşeni yapmak istiyoruz. Sabırsızlanıyorum." diye konuştu. 

KOLN'DEN AÇIKLAMA: "MAKUL ŞARTLARDA GETİRME ŞANSIMIZ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK"

Köln yöneticisi Armin Weh ise, "Modeste'nin sözleşme durumunu çözme ve onu makul şartlarda takıma katmak için şansımız olduğunu fark ettiğinde bunu gerçekleştirmek için gereken her şeyi yaptık." diye konuştu. 
 

Galatasaray Transfer Haberleri: Anthony Modeste nasıl bir oyuncu?


Anthony Modeste, Bundesliga'da hem Hoffeheim'de, hem Köln'de çok iyi sezonlar geçirdi. Özellikle Köln performansı çok iyiydi ama aslında Hoffenheim'da da kendisini çok net ortaya koydu. 

1.87 boyunda iyi bir atlet. Fiziğini çok iyi kullanan, hemen hemen attığı bütün gollerde bu üst düzey fizik yapısını ve hareketliliğini gösteren bir oyuncu. Klasik 9 numaraların en iyi örneklerinden biri. 2016-2017 sezonunda Aubameyang ve Lewandowski'yle beraber ismi Bundesliga'nın en iyi üç golcüsü arasında geçiyordu. Modeste ismi, bu iki uluslararası forvetle beraber anıldı. 

Şunu da eklemek gerekir. Modeste gol sayısı olarak onlara yaklaşırken; Bayern Münih ile Lewandowski, Dortmund ile de Aubameyang çok fazla hücum futbolu oynayan takımlardı. Köln ise savunma futbolu oynuyordu. Modeste bu handikaba rağmen onlarla yarıştı.Galatasaray transfer haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (23 Ağustos 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.