comScore

Kofi Annan nasıl öldü? Kofi Annan ölüm sebebi ne? Kofi Annan neden öldü? (Kofi Annan kimdir? Kofi Annan nereli, kaç yaşında?)

18 Ağustos 2018, Cumartesi 13:00
Kofi Annan nasıl öldü? Kofi Annan ölüm sebebi ne? Kofi Annan neden öldü? (Kofi Annan kimdir? Kofi Annan nereli, kaç yaşında?)

Son dakika! Kofi Annan öldü: Kofi Annan öldü mü? sorusuna yanıt arayanlar için açıklama yapıldı. Kofi Annan öldü. Kofi Annan hayatını kaybetti. Kofi Annan neden ve Kofi Annan nasıl öldü? diye merak edenler için Kofi Annan'ın ölümünün ardından son dakika Kofi Annan gelişmeleri haberimizde. 

FutbolArena - Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Kofi Annan hayatını kaybetti. Kofi Annan'ın ölümünün ardından Kofi Annan'ın ölüm sebebini araştıranlar internet ortamında Kofi Annan neden öldü? şeklinde arama yapamya başladı. Peki Kofi Annan neden öldü? Kofi Annan ne iş yapıyordu? Kofi Annan  kaç yaşındaydı? Kofi Annan'ın ölüm sebebi ve Kofi Annan'ın ölümüne dair yaşanan gelişmeleri haberimizin devamında ulaşabilirsiniz. 

Kofi Annan hayatını kaybetti. Kofi Annan öldü 1938 yılında Gana'da doğan Annan, BM'nin 7'inci genel sekreteriydi. Kofi Annan kimdir? sorusuna yanıt arayanlar için Kofi Annan kaç yaşında? Kofi Annan ne iş yapıyordu? Kofi Annan nereli? Kofi Annan'ın hayatına dair tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. 
 

Kofi Annan kimdir?


Kofi Annan, 8 Nisan 1938 tarihinde Gana'nın Kumasi şehrinde doğdu. Eğitimini Amerika Birleşik Devletleri ve İsviçre'de tamamladı. Bunun yanında İngilizce ile Fransızca dilerini de öğrendi. Daha sonra Birleşmiş Milletler'de çalışmaya başladı. 13 Aralık 1996'da Birleşmiş Milletler'in yedinci genel sekreteri olarak seçildi. 2001'de de Nobel Barış Ödülü'ne layık görüldü. Annan 10 yıllık hizmetinin ardından 1 Ocak 2007'de görevini Güney Koreli Ban Ki-Moon'a devretmiştir.
Peki Kofi Annan neden öldü? Kofi Annan ölüm sebebi ne? Kofi Annan neden öldü? Kofi Annan nasıl öldü? Bu sorulara yanıt arayan vatandaşlar için 1938 yılında Gana'da doğan ve BM'nin 7. genel sekreteri olan Kofi Annan'ın ölüm sebebi hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

KOFI ANNAN SON DAKİKA HABERLERİ

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)