comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Kocaman'ı yakan oldular!

24 Şubat 2014, Pazartesi 00:03

Aykut Kocaman bugüne kadar Fenerbahçe'den neden ayrıldığını hiç açıklamadı. Konuşur diye beklendi ama konuşmadı. İşte ayrılık nedeni!

Sezon başında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile transfer toplantısına giden Aykut Kocaman istifasını vererek Fenerbahçe'ye veda etmişti. Ama neden?

Kocaman bu güne kadar bu konuda hiç konuşmadı. Yaklaşık 2 saat süren NTV yayınınında da Kocaman bu konuda yine  konuşmadı.
Kocaman'ın ayrılığıyla birlikte aylardır gösterilen nedenlerin başında Aziz Yıldırım'ın kardeşi Ali Yıldırım ve Holmen'in transferi var.

SÜREÇ ALEX İLE BAŞLADI

Aslında süreç Alex'in Fenerbahçe'den ayrılışıyla başladı. Geçen sezon önce Kasımpaşa ardından gelen Antalyaspor yenilgisi sonrası Aziz Yıldırım, Kocaman'a çıkıştı. Kardeşi Ali Yıldırım, Kocaman'a destek verince Başkan Yıldırım, Alex'in gidişinde Ali Yıldırım'ı sorumlu tuttu. O güne kadar sürekli takımla olan Ali Yıldırım kulüp ve takımdan uzaklaştı. Özetle Aziz Yıldırım'ın kardeşi Ali Yıldırım ile arası bozuldu.

KOCAMAN GÖRÜŞMEYE DEVAM ETTİ

Kocaman'ın ayrılığını tetikleyen olaysa Ali Yıldırım ile görüşmeye devam etmesi ve hatta bazı transferler için çalışması oldu. Holmen'in Fenerbahçe'ye transferi için ikilinin birlikte çalıştıkları ve hatta protokol imzaladıkları iddia edilmişti. Holmen, Fenerbahçe'ye imza attığında Kocaman ayrılmıştı ama imzalanan protokol kulübü bağladığı için Fenerbahçe'nin  transferi  mecburen yaptığı bile konuşulmuştu.

İPLER O TOPLANTI DA KOPTU

Tüm bu yaşananlardan sonra sezon başı kulübe transfer toplantısı için gelen Aykut Kocaman istifasını vererek ayrılmıştı. Bu sır toplantıda yaşananlarla ilgili aylardır konuşulan tek konu şu:

"Aziz Yıldırım, Kocaman'a Ali Yıldırım ile görüşmesinden rahatsız olduğunu söyledi. İkili arasında bu konu tartışmaya neden olurken, Holmen transferine Yıldırım'ın sıcak bakmaması bağları kopardı ve Kocaman istifa edip ayrıldı."

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.