comScore

FutbolArena TV

Kocaelispor için "Efsane Geri Dönüyor" kampanyası

13 Ağustos 2018, Pazartesi 18:39

TFF 3. Lig 3. Grup takımlarından Kocaelispor'un transfer yasağına konu olan borçlarının kapatılması için "Efsane Geri Dönüyor" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kocaelispor için düzenlenen yardım kampanyasına ilişkin valilikte düzenlenen toplantıya Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz ve Emine Zeybek, CHP Kocaeli milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Haydar Akar, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz ile siyasi partilerin il başkanları ve bürokratlar katıldı.

Vali Aksoy, toplantıda yaptığı konuşmada, Kocaeli'nin nüfus bakımından Türkiye'nin 10'uncu büyük ili olduğunu ve pek çok ekonomik göstergede de ilk sıralarda yer aldığını fakat ekonomik alandaki başarısını takım sporları anlamında gösteremediğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kocaeli'de 150 milyon liralık yatırımla 33 bin kişilik bir stat inşa edildiğini belirten Aksoy, böylesine büyük bir statta üst ligler seviyesinde futbol oynanmasını arzu ettiklerini aktardı.

Kocaelispor Videoları