comScore

Kocaelispor Kocaelispor

Kocaelispor Haberleri: "Ödeme yapılamazsa küme düşürülebilir"

02 Haziran 2016, Perşembe 19:14
Kocaelispor Haberleri:

3.Lige çıkan Kocaelispor Serhan Gürkan döneminden kalan Kızılyıldız takımından transfer ettiği Sırp oyuncularla dertte.

Kocaelispor kulübünün bugünlerde başı yine Kızılyıldız takımından Serhan Gürkan döneminde transfer edilen oyuncular nedeniyle dertte.

BizimKocaeli.com'un haberine göre 31 Mayıs'a kadar ödenmesi gereken 200 bin Euro'luk taksit ödemesi kaynak bulunamaması sebebiyle yapılamadı.


Kocaelispor ödeme yapamazsa puanı silinebilir ve küme düşürülebilir!


Kocaelispor Kulübü yönetimi Süper Lig döneminde Kızılyıldız'dan aldığı futbolcuların 800 bin Euro dolayındaki bonservis bedelinin ödenmesi konusunda geçen yıl yeni bir anlaşma imzalamıştı. Anlaşma gereği aylık 5 bin Euro taksit dışında 6 ayda bir yüklü bir ödeme yapılacaktı. İlk ara taksit ödemesi 100 bin Euro olarak geçtiğimiz ocak ayında yapılacaktı. Ancak kaynak bulunamadığı için bu para ödenemedi. Yeşil Siyahlı yönetim Kızılyıldız Kulübü ile görüşüp 31 Ocak 2016'taki 100 bin EURO'luk taksit ödemesi Eylül 2016'ya ötelenmişti. Takım BAL'da şampiyonluğa giderken puan silme, küme düşürme gibi yaptırımlar ile karşı karşıya kalmıştı. Yapılan öteleme kararıyla birlikte Kocaelispor Kulübü biraz olsun soluk aldı. Geçen sezonu yaptırımsız atlatan Kocaelispor yeni sezon öncesinde yine ciddi bir tehdit altında. 
 
3. Lig'e çıkan Kocaelispor'u bekleyen ciddi tehlikeler bulunuyor. Bir taraftan Sırp oyunculara ödenemeyen paralar yüzünden küme düşme ve puan silme cezası gelebilir. Yeşil-Siyahlı camia bu ödemeleri yapsa da bu kez geçen yıldan şampiyonluk nedeniyle sporculara yapılacak olan ödemeler bir kenarda duruyor. Kocaelispor Kulüp başkanı Bahri Yavuz Kocaelispor'un kurtuluşu olarak gördüğü KEV kongresinden de yenilgi ile ayrıldı. Bu sezon 3.Lig'de yani progesyonel ligde mücadele vereceğiz. Maç giderleri, kamp giderleri, sporcu giderleri, sigorta bunların hepsini yönetim kurulu cebinden ödemek zorunda. Çünkü Federasyondan ve iddiadan gelecek para icralara gidecek, kasaya bir şey girmeyecek. Bu arada 1011 kampanyası da Kocaelispor kulübünün istediği seviyelerde kalmadı ve bu konuda da büyük hayal kırıklığı yaşandı. Şimdi Kocaelispor camiasında herkes endişeli bir bekleyiş içinde. 15 Haziran'a ertelen Kocaelispor kongresinde Bahri Yavuz'un ne yapacağı nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)