comScore

Kobe Bryant öldü mü? Kobe Bryant helikopter kazası doğru mu? (Son dakika Kobe Bryant helikopter kazası)

26 Ocak 2020, Pazar 22:49
Kobe Bryant öldü mü? Kobe Bryant helikopter kazası doğru mu? (Son dakika Kobe Bryant helikopter kazası)

Son dakika! Kobe Bryant'ın ABD'de helikopter kazasında hayatını kaybettiği TMZ haber kanalı tarafından son dakika olarak geçildi. Peki haber doğru mu? Kobe Bryant öldü mü? Kobe Bryant helikopter kazası doğru mu? Kobe Bryant son dakika helikopter kazası haberinin ayrıntılarını derledik. 

Kobe Bryant öldü mü? Kobe Bryant helikopter kazası doğru mu? Kobe Bryant dakika öldü haberleri doğru mu? Sosyal medyada bir anda gündemde şok etkisi yaratan bu haberin doğruluğu araştırılmaya başlandı ve Kobe Bryant öldü mü? Kobe Bryant kaza mı geçirdi? şeklinde sorular sorulmaya başlandı. 


Son dakika Kobe Bryant öldü mü Kobe Bryant helikopter kazası haberi doğru mu?


Gazeteci Eric Perry, sosyal medya hesabından basketbolun efsanesi Kobe Bryant'ın Kaliforniya'da helikopter kazasında öldüğünü yazdı. TMZ'nin geçtiği son dakika haberine Kobre Bryant'ın özel helikopterinde seyahat ettiği sırada çıkan yangın ve personelin acil durum çağrısında bulundu. Ancak helikopterde 5 kişinin hayatını kaybettiği öne sürüldü. 

Bu gelişme spor dünyasını adeta derinden sarstı. Kobe Bryant'ın kazasının nedeni hala araştırılıyor. TMZ tarafından geçilen son dakika Kobe Bryant haberinin doğruluğu da araştırılırken, yetkililer tarafından henüz resmi açıklama beklendi. Los Angeles Times ise Kobe Bryant öldü mü? Kobe Bryant kaza mı geçirdi? Kobe Bryant helikopter kazasında öldü mü? haberleriyle ilgili olarak "Henüz bu haberin doğru olup olmadığını teyit ettirmedik." yönünde son dakika haberi geçti. 


Kobe Bryant kimdir?


Bryant liseden mezun olduktan sonra üniversiteye gitmeden direkt NBA'ye Lakers'a adımını atmış ve tüm kariyerini bu kulüpte sürdürmüştür. Lise yıllarında Wilt Chamberlain'in 4 yıllık toplam sayı rekorunu kıran Kobe 1996 NBA Seçmeleri'nde Charlotte Hornets tarafından 13. sıradan draft edilse de sonra Lakers'a takas edilmiştir. 24 yaşındayken 3 NBA şampiyonluğu bulunan Kobe; Shaquille O'Neal ile kazandığı 3 şampiyonluktan tam 7 yıl sonra 2008-2009 sezonunda 4. şampiyonluğuna ulaştı ve kariyerinde birçok başarılar olmasına rağmen daha önce elde edemediği NBA finalleri en değerli oyuncusu da seçilmiş oldu. Ayrıca, Kobe 2009-10 sezonunu şampiyon olarak tamamlayarak kariyerinin 5. yüzüğünü elde etti ve üst üste 2. kez finallerin en değerli oyuncusu oldu. Bryant 34 yaş 100 gün iken NBA tarihinde 30.000 sayı barajını aşmayı başaran en genç oyuncu olmuştur.
KOBE BRYANT SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"