comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Klopp'tan Beşiktaş'a Benteke müjdesi

07 Ağustos 2016, Pazar 10:21
Klopp'tan Beşiktaş'a Benteke müjdesi

Liverpool Menajeri Jürgen Klopp, ismi siyah-beyazlı ekiple de anılan Benteke'nin takımdan ayrılmasının iki taraf için de daha iyi olacağını dile getirdi.

FutbolArena – Forvet hattına takviye arayışlarını sürdüren Beşiktaş'ta ismi gündeme gelen son isim Christian Benteke olmuştu. Siyah-beyazlı ekibin, Liverpool'a 1 yıllık kiralama teklifi yapacağı öne sürülmüştü.

BENTEKE BEŞİKTAŞ'A MI GELİYOR?

Liverpool'da beklentilerin altında kalan Benteke, Klopp döneminde daha az forma giymeye başladı. Alman menajer, Belçikalı santrforun durumu hakkında konuştu. Klopp: "Bunu herkes biliyor. Benteke ayrılmak istediğini söyledi. Hala harika bir santrfor. Ama kadromuzda birkaç golcü daha var ve onlara forma şansı vermek bana daha mantıklı geliyor. Ama Benteke'yi isteyen kulüpler iyi teklifler yapmalı, yoksa başka bir çözüm aramak zorunda kalacağız." diye konuştu.

Christian Benteke geçen yıl Aston Villa'dan Liverpool'a 32.5 milyon Sterlin karşılığında transfer olmuştu. 42 maçta forma şansı bulan Belçikalı santrfor sadece 10 gol atabildi.


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!