comScore

Klopp FA Cup takvimini protesto etti! İngiltere'de kriz çıktı

28 Ocak 2020, Salı 00:33
Klopp FA Cup takvimini protesto etti! İngiltere'de kriz çıktı

Jurgen Klopp'un protesto amaçlı FA Cup'ta Shrewbury ile oynanan rövanş maçında takımın başında olmayıp, as oyuncularını oynatmayacağını açıklaması İngiltere'de krize sebep oldu. 

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere'de maç takvimi krizi sürüyor. Jurgen Klopp'un, Premier Lig yönetimini protesto amaçlı FA Cup'ta Shrewsbury ile berabere biten maçın rövanşında takımın başında olmayacağını ve hiçbir as oyuncusunun da sahada olmayacağını açıklamasının ardından alt lig kulüplerinden tepki geliyor. 

KLOPP'TAN PROTESTO
Jurgen Klopp yaptığı açıklamada, "FA Cup yetkilileri buna saygı duymuyorsa, biz de o zaman değiştirmeyeceğiz. O maçta olmayacağız. Benim yerine U23 antrenörümüz Neil Chritchley olacak." ifadelerini kullandı. 

Oyuncularının dinlenmeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Klopp, "Eğer bize saygı gösterilmiyorsa kararımızı değiştirmeyeceğiz tabi. Bu çocukların aileleri var. Dinlenmeye ihtiyaçları var. Zihinsel anlamda özellikle. Devre arası tatili bunun içindir." dedi. 

ACCRINGTON BAŞKANI TEPKİLİ: "İTİBARINI ZEDELİYORSUN"

Alt lig takımlarından Accrington Başkanı Andy Holt: "İtibarinı zedeliyorsun Klopp! Kendini onursuzlaştırıyorsun. Bu saygısızlıktır. Liverpool'un ceza alması gerekiyor." şeklinde tepki gösterdi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"