comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Kızıl bu haberi okuyunca ne diyecek...

08 Şubat 2014, Cumartesi 03:24

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Beşiktaş'a verdi veriştirdi.. "Yaptıkları resmen hırsızlık. Yaptıkları ahlak dışı. Bir de at hırsızı gibi poz vermişler..." ve neler neler...

FutbolArena Özel | Amaç taraf olmak değil, gerçeğe ulaşmak... 
 
Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Beşiktaş ile yeni sezon için anlaşıp, formayı da giyip imza atan Cenk Tosun için siyah - beyazlılara tam 4 gün sonra, 2-1'lik yenilginin ardından verdi veriştirdi: "Yaptıkları resmen hırsızlık. Yaptıkları ahlak dışı. Bir de at hırsızı gibi poz vermişler..." 
 
Ama İbrahim Kızıl "Baltayı taşa vurdu!" Çünkü...
Kızıl'ın geçtiğimiz hafta da sert çıkmasının nedeni neydi? Cenk'in Anteple sözleşme uzatmayarak sezon sonunda Beşiktaş'a bedelsiz gitme ihtimaliydi. Öncelikle belirtelim oyuncunun buna sonuna kadar bu hakkı var. Bedelsiz alırken güzel, bedelesiz giderken kötü.. Oldu!
 
Ve pazartesi günü Cenk'in Beşiktaş'a yeni sezon için transferi resmen gerçekleşti. Beşiktaş oyuncuyu serbest kalacak olması nedeniyle öncelikle bedelesiz almak istemiş! Ki buna hakkı var. 
 
Yaşanan bu gelişme üzerine önce Antep Başkanı Kızıl geçtiğimiz hafta "bedelsiz giderse kıyameti koparırım" dedi, ardından Mehmet Kızıl 29 Ocak'ta Twitter hesabından Beşiktaş'ı bu konuda uyardı."Futbolcumuz Cenk Tosun'u 2.5 milyon Euro' ya istiyorlar ama Beşiktaş kulubü sezon sonu bedava almak için futbolcumuzu ayartmış! Gaziantep büyük camiadır. Ben Beşiktaş kulubünün yerinde olsam küçük hesaplar yüzünden, Anadolu'nun incisi Gaziantep camiasını karşıma almam."
 
Sonra ne oldu? Kızıl twiti niye sildi?
Mehmet Kızıl bu açıklamadan tam 4 gün sonra geçtiğimiz Pazar gecesi yine Twitter hesabından "Gaziantepspor'la Beşiktaş sezon sonu için el sıkıştı. Beşiktaş kendi ne yakışanı yaptı Cenk sezon sonu Beşiktaş'ta olacak" diye yazdı. Bu tiwiti daha sonra sildi.


 
Bu açıklamanın sabahında Beşiktaş, KAP'a Cenk için "Antep ve oyuncuyla görüşmelere başladık" açıklamasını yaptı. Aynı gün imzayı da attırdı.
 
MEHMET KIZIL ANTEP'İN ALACAĞI PARAYI DA AÇIKLADI 
Cenk'in imzasından sonra Gaziantepspor Yöneticisi Mehmet Kızıl sezon sonunda bedava gitme ihtimali olan Cenk'ten 1.400 bin euro kazandıklarını açıkladı.
 
Kızıl, Twitter hesabından kulübün kazancını şöyle yazdı: "Cenk Tosun 1 milyon Euro'ya bonservisini kendisi almış, BJK Kulübü de 400 bin Euro'luk davalık alacağımızı serbest bırakmış. Toplamda direk ve endirek olmak üzere Gaziantepspor kulübünün 1 400 bin euroluk kazancı olmuş. 3 tarafa da hayırlı olsun!"
 
YANİ...
İbrahim Kızıl, "Beşiktaş yaklaşık 1,5 yıldır gerek yönetim gerek Mehmet Atalay olsun takımın içine girdiler ve Cenk'i bedava götürmek için elinden gelini yaptılar. Hırsızlık bu başka birşey değil" dedi ama kardeşi ve yönetim üyesi Mehmet Kızı, zaten sezon sonu bedava gidecek olan Cenk'ten 1.400 bin euro kazandıklarını açıkladı. 
 
BASİT SORULAR...
Madem Kızıl bu meseleye bu kadar kızgın, niye Pazartesi günü çıkıp konuşmadı da maç sonunu bekledi? Sonuca göre mi hareket etti?
 
Kardeşi para aldık, kendisi "Beşiktaş hırsızlık yaptı" diyor.... Ahmet Nur Çebi, ""Elimizde Gaziantepspor'un Cenk Tosun ile görüşebileceğimiz konusunda yazılı izni var" dedi.
 
Tüm bu yaşananlardan sonra İbrahim Kızıl'ın yaptığı baltayı taşa vurmaktan başka nedir?
Şimdi biz kime inanacağız, İbrahim Kızıl'a mı, Mehmet Kızıl'a mı?
Acaba İbrahim Kızıl, kardeşi Mehmet Kızıl'ın Twitter'de yazdıklarını okumadı mı! Yoksa Mehmet Kızıl bunları İbrahim Kızıl'dan gizli mi yazdı?
Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.