comScore

Kırbaç Kasırgası nedir? Kırbaç Kasırgası ne zaman olacak? (Zorbas Kasırgası Yunanistan)

28 Eylül 2018, Cuma 10:47
Kırbaç Kasırgası nedir? Kırbaç Kasırgası ne zaman olacak? (Zorbas Kasırgası Yunanistan)

Kırbaç Kasırgası nedir? Kırbaç Kasırgası ne zaman olacak? Kırbaç Kasırgası nerelerde görülecek? Kırbaç Kasırgası hangi illeri etkileyecek? Kırbaç Kasırgası zararları neler? Kırbaç Kasırgası uyarısı yapıldı mı? Yunanistan'daki Zorbas Kasırgası Türkiye'de Kırbaç Kasırgası olarak yaşanacak mı?

Kırbaç Kasırgası nedir? Kırbaç Kasırgası ne, Kırbaç Kasırgası ne zaman olacak? Kırbaç Kasırgası ne zaman sorusunun yanıtını haberimizde bulabilirsiniz. Kasırga nedir sorusunun ardından son günlerde ortaya çıkan Kırbaç Kasırgası endişesi dikkat çekti. Yunanistan'ı etkisi altına alan Zorbas Kasırgası'nın Türkiye'de de Kırbaç Kasırgası olarak yaşancağı belirtiliyor. Peki nedir bu Kırbaç Kasırgası?


Kırbaç Kasırgası nedir? Kırbaç Kasırgası ne zaman olacak? (Türkiye Kırbaç Kasırgası uyarısı)


Kırbaç Kasırgası Türkiye'de ilk kez yaşanacak. Yunanistan'da son günlerde yaşanan Zorbas Kasırgası etkisinin Türkiye'de de görüleceği belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarılarda Kırbaç Kasırgası'nın Ege kıyılarıyla birlikte Akdeniz'de Antalya'da da görüleceği ifade ediliyor. 

YAPILAN UYARI ŞU ŞEKİLDE
“Yapılan son değerlendirme ve analizlere göre bugün(dün) öğleden sonra Orta Akdeniz'de oluşması beklenilen Alçak basınç merkezinin derinleşerek şiddetini arttırması ve tropik fırtınaya dönüşmesi tahmin ediliyor. Orta Akdeniz'de oluşması beklenen fırtınanın hafta sonu doğuya doğru hareket etmesi beklenmektedir. Fırtınanın, Ege bölgesini etkilemesi durumunda, 30 Eylül 2018 Pazar günü, rüzgâr hızının 100-120 km/saate ulaşması ve meydana gelecek yağışların da 75 kg/m2 ve üzerinde şiddetli yağış şeklinde olması beklenmektedir.”
 

Kırbaç Kasırgası hangi illeri etkileyecek?


Kırbaç Kasırgası Türkiye'de 30 Eylül pazar günü görülecek. Kırbaç Kasırgası en çok İzmir, Muğla, Aydın ve Çanakkale gibi kıyı kentlerinde hissedilecek. ​​​​​​​Kırbaç Kasırgasının aynı zamanda Antalya'da da görüleceği belirtildi. ​​​​​​​Kırbaç Kasırgasının saatte 140 km kadar çıkabilen bir kuvvette oluşacağı ifade ediliyor. 

KIRBAÇ KASIRGASI SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!