comScore

Kilis bayram namazı saati 2018 - Kilis'te bayram namazı saat kaçta kılınacak? Kilis'te bayram namazı kaçta?

15 Haziran 2018, Cuma 01:39
Kilis bayram namazı saati 2018 - Kilis'te bayram namazı saat kaçta kılınacak? Kilis'te bayram namazı kaçta?

Kilis bayram namazı 2018 saatlerini merak eden vatandaşlar Kilis'te bayram namazı kaçta kılınacak? Kilis'te bayram namazı saat kaçta? sorularına yanıt aramaya başladı. Kilis'te yaşayan vatandaşlarımız için Kilis bayram namazı saatine dair merak edenleri haberimizde derledik. 

Herkese iyi bayramlar. Ramazan bayramınız kutlu olsun. Ramazan bayramında bayram namazına gidecek müslüman vatandaşlarımız internet ortamında bayram namazı saatlerini merak etmeye başladı. İl İl bayram namazı saatleri için araştırma yapan vatandaşlar Bayram namazı saat kaçta? Bayram namazı yarın saat kaçta kılınacak? Bayram namazı ne zaman? gibi sorulara yanıt aramaya başladılar. İl il bayram namazı saatinin kaçta kılınacağı yönündeki soruya yanıt arayanlar vatandaşlarımız için Kilis'te yarın Bayram namazı saat kaçta kılınacak yönündeki soru hakkındaki detayları derledik. 

Kilis bayram namazı saat kaçta? Kilis'te bayram namazı saat kaçta kılınacak ve Kilis 2018 bayram namazı saatlerini merak edenler için Diyanet İşleri Kilis için bayram namazı saatlerini açıkladı. Buna göre Diyanet Kilis'in tüm ilçeleri için 2018 Ramazan bayramı namazı saatini belirledi. Buna göre; Elbeyli, Merkez, Musabeyli, Polateli ilçeleri 15 Haziran cuma günü itibariyle sabah saat 05:55'de bayram namazını kılacak.

 

Bayram namazı nasıl kılınır?


1) Cemaat düzgün sıralar halinde imamın arkasında yer alır ve "Niyet ettim Allah rızası için Ramazan yada Kurban Bayramı namazını kılmaya, uydum imama" diye niyet eder.

2) imam "Allahu Ekber" deyip ellerini yukarıya kaldırınca. Cemaat de "Allahu Ekber" diyerek ellerini yukarıya kaldırıp göbeği altına bağlar.

3) Hem imam, hem de cemaat gizlice "Sübhaneke"yi okur. Bundan sonra üç kere tekbir alınır. Tekbirlerin alınışı şöyledir:

Birinci Tekbir: imam yüksek sesle, cemaat da onun peşinden gizlice "Allahu Ekber" diyerek (iftitah tekbirinde oldugu gibi) ellerini yukarıya kaldırıp sonra aşağıya salıverirler. Burada kısa bir süre durulur.

ikinci Tekbir: ikinci defa "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılıp yine aşağıya salıverilir ve burada da birincide oldugu kadar durulur.

Üçüncü Tekbir: Sonra yine "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılır ve aşağıya salıverilmeden bağlanır.

4) Bundan sonra imam, gizlice "Euzü Besmele", açıktan Fatiha ve bir sure okur .(Cemaat bir şey okumaz, imamı dinler)

5) Rüku ve secdeler yapılarak ayağa (ikinci rek'ata) kalkılır ve eller bağlanır.

Bayram Namazının Kılınışı İkinci Rek'at:

6) imam gizlice Besmele, açıktan da Fatiha ve bir sure okur. Sure bitince imam yüksek sesle, cemaat da içinden

(birinci rek'atta oldugu gibi) üç kere daha tekbir alır, üçüncü tekbirden sonra eller bağlanmadan, dördüncü tekbir ile rükua varılır,.sonra da secdeler yapılarak oturulur.

7) Oturuşta. İmam ve cemaat, Ettehiyyatü. Allahumme salli, Allahumme barik ve Rabbena atina... duasını okuyarak önce sağa, sonra sola selam verip namazı bitirirler. Namazdan sonra hutbe okunur. Kurban bayramı namazının kılınışı da bunun gibidir. Sadece niyeti değişiktir.

RAMAZAN BAYRAMI MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"