comScore

Galatasaray Galatasaray

Kevin Grosskreutz için Dortmund'dan FLAŞ açıklama

01 Eylül 2015, Salı 14:06
Kevin Grosskreutz için Dortmund'dan FLAŞ açıklama

Galatasaray, Kevin Grosskreutz transferinde yeni gelişmeler yaşanıyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray, dün akşam saatlerinde Dortmund forması giyen Grosskreutz'u İstanbul'a getirmiş ve gece saatlerinde de TFF'de lisansı çıkarılmıştı. Buna rağmen kulüp KAP'a açıklamada bulunmamış ve herkes bu transferin akıbetini merak etmişti.

Bu gece KAP bildirimini yapan Galatasaray, bunun yanı sıra resmi siteden transfer süreci ile ilgili bilgilendirme yayınladı.
İşte o açıklama:
 
31 Ağustos Pazartesi günü profesyonel futbolcu Kevin Grosskreutz detaylı sağlık taramasından geçirilmiş ve ardından TFF'nin İstanbul Bölge Müdürlüğü'nde, yetkililer huzurunda kulübümüzle profesyonel futbolcu sözleşmesini imzalamıştır.
 
Bu işlemin ardından evrakların kopyaları kulübümüz tarafından FIFA'nın TMS (Transfer Matching System) sistemine 23:55:00 itibariyle yüklenmiş olup TMS sisteminde yaşanan problem nedeniyle işlemin sonuçlanma saati 00:00:48 olarak görünmüştür.
 
Bu nedenle işlem TFF tarafından onaylanamamış, karar FIFA'nın değerlendirmesine kalmıştır. TMS tarafında işlemin zamanında yapıldığı ile ilgili kayıtlar ve bilgiler FIFA ile paylaşılmıştır. Transferin onaylanması için FIFA'nın teknik incelemesi beklenmektedir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

TFF NE DİYOR?

Galatasaray, Kevin Grosskreutz'un belgelerini dün 23'te TFF'ye sundu. TFF açısından sorun yok. 
 
Galatasaray, Kevin Grosskreutz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Oyuncunun evrakları TFF'ye dün gece 23'te ulaştı. 
 
TFF yetkilileri " Kevin Grosskreutz'un belegeleri bize ulaştı. Bizim açımızdan sorun yok. Lisansının çıkması için uluslararası oyuncu transfer sistemime geçmesini bekliyoruz" dedi. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)